اهم اخبار

رتبه اول ایران در تولید قزل‌آلا در آب‌های شیرین/وجود ۷۰۰ مزرعه پرورش ماهی در لرستان

بدون دیدگاه

معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران گفت: ما در تولید ماهی قزل‌آلا در آب‌های شیرین در جهان رتبه اول هستیم و در تولید قزل‌آلا در آب شیرین و شور رتبه دوم دنیا را به خود اختصاص دادیم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از ایسنا؛ مهدی شکوری گفت: پیش از انقلاب میزان تولیدات آبزی‌پروری ما یک چهلم وضعیت کنونی بوده و می‌توان گفت اساساً اثری از آبزی‌پروری در پیش از انقلاب وجود نداشت.

وی ادامه داد: اقدامات بسیار جزئی پیش از انقلاب اتفاق افتاده که به همت همه مردم و با مدیریت و درایتی که اعمال شده امروز در جایگاهی قرار داریم که در برخی از شاخه‌های آبزی‌پروری در رتبه‌های اول دنیا قرار داریم.

این مسئول اضافه کرد: در تولید ماهی قزل‌آلا در آب‌های شیرین در جهان رتبه اول هستیم و در تولید قزل‌آلا در آب شیرین و شور رتبه دوم دنیا و در حوزه تولید ماهیان خاویاری جایگاه ما در رتبه سوم است.

وی بیان کرد: این به این مفهوم نیست که از تمام ظرفیت خود استفاده کردیم، خیلی از این اتفاقات خوب در لرستان افتاده است، لرستان پیش از انقلاب اسلامی عملاً یک یا دو ماهی پرورش ماهی قزل‌آلا را به خودش دیده بود.

شکوری یادآور شد: امروز ما ۷۰۰ مزرعه در جای جای لرستان داریم که مشغول تولید هستند و بسیاری از کشاورزان کشت دو منظوره آبزی‌پروری و زراعت را انجام می‌دهند که همه اینها ثمره تلاش و همت خود مردم در درجه اول و حمایت و ریل‌گذاری دولت است .

معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران با اشاره به اینکه امیدوار هستیم که در ادامه این راه شاهد توسعه تولید ماهیان خاویاری در لرستان باشیم، تصریح کرد: ۱۰ نقطه جغرافیایی برای این کار انتخاب شده که امیدوار هستیم با جذب سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذاری بیشتر منجر به تولید ماهیان خاویاری بیشتر در لرستان شود.

وی گفت: امیدواریم با سرمایه‌گذاری در حوزه فرآوری در لرستان و دیگر استان‌ها ماهی و انواع آبزیان بیش از امروز در سفره مردم لرستان و همه مردم ایران قرار بگیرد.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: ایسنا

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *