اهم اخبار

رییس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی:۵۲ تن اقلام اساسی در بازار محصولات کشاورزی مشهد توزیع شد

بدون دیدگاه

رییس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: ۵۲ تن اقلام اساسی در بزرگترین بازار محصولات کشاورزی مشهد توزیع شد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از ایرنا؛ ایرج ناصری ‌مقدم افزود: بزرگترین بازار عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در مشهد با عنوان “روستا بازار” که از ۲۲ آبان ماه امسال راه‌اندازی شد مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

وی ادامه داد: طی این مدت ۵۲ تن اقلام اساسی طرح تنظیم بازار شامل ۳۸ تن برنج، ۶.۵ تن روغن و ۷.۵ تن مرغ توسط مردم از این بازار خریداری شده است.

رییس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: علاوه بر این چندین تن سایر محصولات شامل میوه و دیگر محصولات و فرآورده‌های کشاورزی و لبنی از این بازار خریداری شده است.

وی افزود: این بازار با زیربنای ۵۰۰ مترمربع و ۱۹ غرفه و سرمایه‌گذاری پنج میلیارد ریال آماده‌ و تجهیز شده است.

ناصری ‌مقدم ادامه داد: ایجاد و راه‌اندازی اینگونه مراکز در مکان‌هایی انجام می‌شود که دارای انبار ذخیره‌ سازی محصولات کشاورزی، سردخانه، واحدهای بسته بندی و فراوری، بازار فروش و توقفگاه خودرو باشد.

وی گفت: در باراندازهای تعاون روستایی تمامی محصولات کشاورزی، باغی، صیفی و فرآوده‌های دامی استان یا تولید سایر استانها به صورت مستقیم از طریق شبکه تعاون روستایی و به قیمت مزرعه به فروش گذاشته می‌شود.

رییس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی افزود: تامین مایحتاج مردم با قیمت مناسب و کوتاه کردن فاصله تولید تا مصرف از طریق عرضه مستقیم محصولات و حذف واسطه‌ها از اهداف و مزایای ایجاد و راه اندازی این بازارهاست.

استان خراسان رضوی از نظر تعداد تشکل‌های بخش تعاون روستایی رتبه نخست را در کشور دارد.

هم اکنون ۶۸۲ تشکل در بخش تعاون روستایی این استان و در بخش کشاورزی و بخش‌های مربوط به آن فعالیت دارند و بیش از ۵۵۰ هزار نفر در روستاهای خراسان رضوی زیرپوشش شبکه تعاون روستایی هستند که از این نظر نیز این استان رتبه نخست را در کشور دارد.

سرویس خبری: استان ها

منبع: ایرنا

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *