سازمان حمایت قیمت جدید شیرخام را اعلام کرد/ نرخ ۲۳۹۰ تومان روی میز تنظیم بازار

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران گفت: پیشنهاد  اتحادیه برای هر کیلوگرم شیر خام بر اساس هزینه های تولید ۲۵۷۰ تومان بود اما نرخی که سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در این زمینه محاسبه کرده، کمتر از ۲۴۰۰ تومان (۲۳۹۰ تومان) است.

 

 

سعید سلطانی سروستانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: قیمت جدید شیر خام روز سه شنبه در کارگروه تنظیم بازار بررسی می شود تا بر اساس افزایش هزینه های تولید نرخ جدید برای این محصول تعیین شود.

وی افزود: پیشنهاد  اتحادیه سراسری دامداران برای هر کیلوگرم شیر خام بر اساس هزینه های تولید ۲۵۷۰ تومان بود اما نرخی که سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در این زمینه محاسبه کرده است کمتر از ۲۴۰۰ تومان (۲۳۹۰ تومان) است.

سلطانی تاکید کرد که نرخ نهایی شیر خام باید در کارگروه تنظیم بازار بررسی و تصویب شود.

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران ادامه داد: متوسط قیمت فعلی خرید هر کیلوگرم شیر خام دامداران ۱۹۵۰ تا ۲۰۰۰ تومان است اما این محصول در برخی از نقاط کشور کمتر از ۱۹۰۰ تومان نیز خریداری می شود.

وی تصریح کرد: شیر خام برخی دامداران نیز بر اساس چربی بالایی که دارد جایزه به آنها  تعلق می گیرد و هر کیلوگرم آن ۲۳۰۰ تومان خریداری می شود؛ اما حجم عمده شیر خام دامداران  به قیمت ۲ هزار تومان خریداری می شود.

رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی روز گذشته در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفته بود: قیمت جدید فرآورده های لبنی بر اساس افزایش هزینه های تولید تا دو روز آینده توسط ستاد تنظیم بازار ابلاغ می شود.

وی نرخ پیشنهادی خود را بر اساس افزایش هزینه های تولید ۱۴ درصد اعلام کرد و گفت: سازمان حمایت نیز محدودیت هایی برای تعیین نرخ  پیشنهادی دارد که آنها را اعمال خواهد کرد.

آرش مجتهدی

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *