اهم اخبار

سالانه هزار تن تیلاپیا در کشور تولید می‌شود

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با تلاش در راستای رفع دغدغه زیست محیطی و با یک نگاه حفاظتی، سالانه هزار تن تیلاپیا در کشور تولید می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سیدحسین حسینی رئیس سازمان شیلات در حاشیه هفتمین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری، غذاهای دریایی و صنایع وابسته گفت: تیلاپیا به عنوان دومین گونه تولید جهان و معروف به مرغ آبزیان در ۱۴۴ کشور دنیا تولید می شود.

او تولید سالانه تیلاپیا در جهان را ۶.۲ میلیون تن اعلام کرد و افزود: با تلاش های فراوان دغدغه زیست محیطی تولید تیلاپیا در کشور رفع شد و با یک نگاه حفاظتی کار تولید را شروع کردیم به طوریکه سالانه هزار تن تیلاپیا در کشور تولید می شود.

حسینی ادامه داد: همانگونه که در قزل آلا رتبه اول تولید در دنیا را داریم، شیلات در نظر دارد که تولید تیلاپیا را به جایی برساند که با قیمت ارزان ماهی در سفره مردم قرار گیرد.

رئیس سازمان شیلات درباره برنامه واردات برای تنظیم بازار ماهی گفت: در راستای تعادل قیمت، سیاست واردات در ازای صادرات را در دستور کار قرار می دهیم و تازمانیکه فراوانی محصول به اندازه ای نباشد که ماهی ارزان در اختیار مردم قرار گیرد، روند واردات ادامه دارد.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *