اهم اخبار

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح کرد: ظرفیت‌های کشت فراسرزمینی در کمیسیون کشاورزی بررسی شد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از بررسی ظرفیت‌های کشت فراسرزمینی با حضور نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی و امور خارجه خبر داد.

معین‌الدین سعیدی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد جلسه امروز (سه‌شنبه) کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: جلسه صبح امروز ما در مورد کشت فراسرزمینی بود. معتقدیم که کشت فراسرزمینی ظرفیتی برای اعتلای شاخص‌های حوزه کشاورزی و تأمین امنیت عذایی است. آئین نامه این کشت از سال ۹۲ تدوین شده اما متأسفانه اجرایی نمی‌شود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به حضور نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی و وزارت امور خارجه در جلسه امروز گفت: متأسفانه به تکالیفی که قانون برای این وزارتخانه‌ها برای خرید تضمینی محصولات کشت فراسرزمینی گفته است، عمل نشده؛ در واقع ناهماهنگی‌هایی وجود دارد که کمیسیون کشاورزی در حال پیگیری‌ آنهاست.

نماینده مردم چابهار در پاسخ به این پرسش که چه قدر آئین‌نامه کشت فراسرزمینی کامل است؟ گفت: این آئین‌نامه از سال ۹۲ تدوین شده و میزان عملیاتی شدن آن بر اساس پیش‌بینی‌های وزارت جهاد نبوده است. یکی از آسیب‌های کشت فراسرزمینی دولتی کردن آن است. باید بخش خصوصی وارد میدان شود و کار اصلی را انجام دهد. نمایندگان مجلس همچنین انتقاداتی به عملکرد وزارت امور خارجه داشتند. رایزن‌های اقتصادی ما باید افسران جنگ اقتصادی باشند.

سعیدی در پایان افزود: در حاشیه جلسه امروز نیز به ظرفیت سواحل مکران تأکید شد. از آنجا که این سواحل از نظر اقلیمی شباهت‌هایی به اقلیم‌های خارجی دارد، می‌شود از آن برای کشاورزی بیشتر استفاده کرد.

سرویس خبری: مجلس و دولت

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *