اهم اخبار

صید ۳۰ هزار تن ماهیان صنعتی در آب های دور

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

یک مقام مسئول گفت: سالانه حدود ۳۰ هزار تن ماهیان صنعتی توسط شناورهای ایران در آب های دور صید می شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران با اعلام این مطلب گفت: ایران با ۱۴۰۰ فروند شناور صید دارای بیشترین تعداد شناور در آب‌های دور در بین کشورها است.

سید پرویز محبی افزود: فعالیت در آب‌های دور علاوه بر بحث صید و کاهش فشار بر ذخایر آب‌های ساحلی، به لحاظ اهتزاز پرچم ایران در این آب‌ها حائز اهمیت است، ضمن آنکه می‌توانیم جمعیتی که جویای شغل هستند در این شناورهای صیادی ساماندهی کنیم.

وی با بیان اینکه مدیریت، سهمیه بندی صید، و سیاستگذاری‌های مربوط به صید در آب‌های دور توسط کمیسیون صید تون ماهیان اقیانوس هند صورت می‌گیرد، اظهار داشت: برای ایران مهم است که جایگاه خود را در این کمسیون تقویت کند و بتواند در اجلاس‌های آن شرکت کند.

محبی با اشاره به اینکه حق عضویت کشورها در کمیسیون صید تون ماهیان اقیانوس هند بستگی به میزان صید کشورها دارد، گفت: حق عضویت سالانه ایران حدود ۲۰۰ تا ۲۳۰ هزار دلار است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران یکی از مشکلات مربوط به پرداخت حق عضویت ایران به این کمیسیون را نبود منبعی برای تأمین اعتبارات آن دانست.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *