اهم اخبار

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس : دولت خسارت ناشی از نبود اینترنت برای کسب و کارهای مجازی را جبران کند

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نبود اینترنت امنیت کشور را حفظ کرد اما برای جلوگیری از وارد شدن خسارت زیاد به کسب و کارهای اینترنتی باید اینترنت داخلی را تقویت می کردیم.

ولی ملکی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص خسارت وارده به کسب و کارهای مجازی با نبود اینترنت گفت: توطئه ای که دشمنان کشورمان از خارج برای ایران تدارک دیده بودند سبب شد که عوامل وابسته به آنها در داخل به بانک ها، تاسیسات ارتباطی و… خسارات زیادی وارد کنند چنانچه این موارد را کنار هم قرار دهیم خواهیم دید که خسارتی که دشمنان از طریق اینترنت و ارتباط گرفتن با عوامل داخلی می خواستند به امنیت کشور وارد کنند در مقابل خسارت نبود اینترنت برای کسب و کارهای مجازی، بیشتر می شد.

قطع کردن اینترنت راهکار موثر برای مقابله با دشمنان خارجی بود

وی با اشاره به اینکه قطع کردن اینترنت یکی از راهکار های موثر دولت و شورای عالی امنیت ملی در راستای قطع ارتباط اشرار با عوامل بیرونی بود افزود: علیرغم اینکه نبود اینترنت امنیت کشور را حفظ کرد اما برای جلوگیری از وارد شدن خسارت زیاد به کسب و کارهای اینترنتی باید اینترنت داخلی را تقویت می کردیم.

ملکی ادامه داد: زمانی‌که شورای عالی امنیت ملی تصمیم گرفته و مسئولیت آن را به وزارت کشور محول می کند یقینا چاره ای جز اجرای آن نبوده است زیرا مسائل امنیتی و توطئه های چیده شده حاد تر از این مسائل بوده است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: باید از دولت در خصوص اینکه برای جبران خسارت چه تمهیداتی اندیشیده اند سوال کنیم و خواسته مان از وزیر ارتباطات این است باید برای جبران خسارت طول این چند روز تسهیلات و تمهیداتی بیاندیشند.

وی افزود: ما باید اینترنت ملی را جدی تر پیگیری کنیم زیرا در وقوع چنین حوادثی اهمیت موضوع نمود پیدا می کند و باید بیشترین بها را به اینترنت ملی داد.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *