اهم اخبار

فروش سیلوهای غلات در عربستان

بدون دیدگاه

عربستان سعودی که بزرگترین خریدار گندم و جو در جهان است، در راستای برنامه های خصوصی سازی آماده فروش بخشی از سیلوهای غلات خود می شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی (اگروفودنیوز)، منابع آگاه به بلومبرگ گفتند: سازمان غلات سعودی قصد دارد فروش سیلوهای غلات را امسال آغاز کند. این سازمان به دنبال دریافت پیشنهاد خرید از شرکتهای خارجی و داخلی است. با این حال هیچ تصمیمی هنوز گرفته نشده و این سازمان ممکن است این داراییها را حفظ کند.

عربستان سعودی از زمان به قدرت رسیدن محمد بن سلمان به مقام ولیعهدی، با هدف متنوع سازی اقتصاد از نفت، فروش داراییها را افزایش داده است. دولت این کشور همچنین تلاش می کند کسری بودجه که سال گذشته به دلیل قرنطینه های کرونایی و افت قیمتهای انرژی جهش پیدا کرد را کنترل کند.

سازمان غلات سعودی بخش مهمی از برنامه های خصوصی سازی این کشور را تشکیل می دهد و در گذشته همه چهار کارخانه آرد خود را به گروهی از سرمایه گذاران داخلی و بین المللی به قیمت حدود ۱.۵ میلیارد دلار فروخت. شرکت اچ اس بی سی هولدینگ در فرآیند این معاملات مشاوره داد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، سازمان غلات سعودی ۳.۳ میلیون تن فضای نگهداری غلات دارد. عربستان سعودی که بخش وسیعی از آن سرزمین صحرایی است، با چین در زمینه واردات جو رقابت دارد و سالانه حدود ۶.۹ میلیون تن جو خریداری می کند. این کشور از این غله برای تامین خوراک دامهایی نظیر گوسفند، شتر و بز استفاده می کند. همچنین سالانه حدود سه میلیون تن گندم خریداری می کند.

سرویس خبری: بین الملل

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *