اهم اخبار

مجلس با افزایش قیمت نان مخالف است

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مجلس با افزایش قیمت نان مخالف است و اجازه گران کردن قیمت نان را نخواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، علی رضایی کنگاور روز دوشنبه در جلسه صحن مجلس در تذکر میان دستور خود گفت: این روزها زمزمه‌هایی مبنی بر افزایش قیمت نان که قوت اصلی اکثر مردم ایران است شنیده می‌شود. مجلس با افزایش قیمت نان مخالف است و اجازه گران کردن قیمت نان را نخواهد داد.

وی در عین حال گفت: برخی با سوءاستفاده از این وضعیت قیمت نان را گران کردند.

نماینده مردم کنگاور و هریس در تذکر به وزیر جهاد کشاورزی در زمینه گرانی و کمبود نهاده‌های دامی تصریح کرد: گرانی نهاده دامی موجب نگرانی دامداران و در نهایت افزایش قیمت گوشت و فروش دام مولد شده است. دولت باید واردات نهاده‌های دامی را از انحصار افراد خاص خارج کند تا امکان رقابت ایجاد شود.

رضایی‌کنگاور در تذکر به وزیر صمت درباره گرانی‌های چند روز اخیر مصالح ساختمانی به طور خاص سیمان و فولاد و تذکر به وزیر نیرو درباره قطع برق افزود: قطع مکرر برق عامل اصلی گران کردن مصالح ساختمانی از جمله سیمان و فولاد شده و کاهش تولید موجب افزایش قیمت شده است.

وی ادامه داد: دولت باید نظارت بیشتری بر ذخایر و انبارها انجام دهد که نگرانی مردم را کاهش دهد. به نظر می‌رسد رییس‌جمهوری این روزهای آخر کار را رها کرده است. وزیران مرتبط رییس‌جمهوری را همراهی کنند. این افزایش قیمت‌ها تبعات سنگینی بر مردم خصوصا طبقات ضعیف خواهد گذاشت و چالش‌های اجتماعی و امنیتی را در پی خواهد داشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: از رییس سازمان برنامه و بودجه و وزیر آموزش و پرورش تقاضا دارم که پاداش بازنشستگی فرهنگیان را در اولویت قرار دهند و تاخیر نیندازند.

سرویس خبری: مجلس و دولت

منبع: ایرنا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *