اهم اخبار

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی: توزیع ۲ نوبت نهاده در سامانه بازارگاه طی ۲ هفته اخیر

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به بهبود توزیع نهاده گفت:طی ۱۵روز گذشته ۲نوبت نهاده در سامانه بازارگاه اعلام شده‌است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد علی کمالی سروستانی مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی ، درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۲۵ هزار و ۳۰۰ تا ۲۹ هزار تومان است.

وی افزود: با توجه به عرضه مرغ تنظیم بازار پیش بینی می‌شود که تعادل قیمت در بازار حفظ شود.

کمالی سروستانی از بهبود نسبی عرضه نهاده با نرخ مصوب خبر داد و گفت: از ۱۵ روز گذشته تاکنون، ۲ نوبت نهاده در سامانه بازارگاه اعلام شده است، اما به سبب تاخیر در توزیع، مرغدارانی که جوجه در سالن‌های پرورش دارند، ناچارند نهاده مورد نیاز خود را از بازار آزاد تامین کنند.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه قیمت نهاده در بازار آزاد کماکان بالاست، بیان کرد: درحال حاضر قیمت هر کیلو کنجاله سویا در بازار آزاد ۱۵ هزار تومان و ذرت ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان است.

وی درباره آخرین وضعیت جوجه ریزی گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که تا پایان آذر تولید جوجه به ۱۲۴ میلیون قطعه برسد، حال باید تا پایان ماه منتظر ماند و دید که چقدر از میزان وارد سالن‌ها شده است چرا که به سبب مدت زمان ۴۰ روز دوره پرورش برخی مرغداران برای ۲ نوبت جوجه ریزی برنامه می‌کنند و برخی هم ماه آینده جوجه ریزی می‌کنند تا مرغ تولیدی خود را شب عید در بازار عرضه کنند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی درباره اینکه چند درصد نهاده‌ها از بازار آزاد تامین می‌شود، گفت: مسئولان اذعان می‌کنند که ۱۰۰ درصد نهاده‌ها با نرخ مصوب تامین می‌شود، اما آمار دقیقی سامانه بازارگاه به ما نمی‌دهد.

کمالی سروستانی در پایان تصریح کرد: اگر ۱۰۰ درصد نهاده‌ها با نرخ مصوب در اختیار مرغداران قرار گیرد، امکان عرضه با نرخ مصوب وجود دارد.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *