اهم اخبار

مدیرعامل گروه توسعه سرمایه گذاری آمارانت مطرح کرد: ایجاد یک پنجره واحد در دولت برای هماهنگی وتصمیم گیری و تسریع امور تولیدکنندگان می تواند در جهش تولید موثر باشد.

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

بهزاد محمدی بختیاری در گفتگو با پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی (اگروفودنیوز) گفت : عواملی چون نیروی کار متخصص ، بومی سازی صنایع،تامین نقدینگی،دانش فنی ، توجه به مواد اولیه و ایجاد یک پنجره واحد جهت هماهنگی سازمان های مختلف دولتی می تواند در جهش تولید موثر باشد.

مدیرعامل گروه  توسعه سرمایه گذاری آمارانت تصریح کرد: نیروی کار ماهر و متخصص و تحصیلکرده جز مولفه های تاثیر گذار در تولید محسوب می شود  که این مسئله خوشبختانه  در کشور ما کمبودی احساس نمی شود.

محمدی بختیاری  افزود: نکته یگری در بحث جهش تولید حائز اهمیت است توجه به شرکتهای دانش بنیان، پژوهشگاههاست و می توان با مهندسی معکوس و بومی سازی تکنولوژی بسیاری از معضلات و کمبودها را جبران کرد.

این فعال صنایع غذایی ادامه داد: بحث تامین نقدینگی نیز در رونق و جهش تولید از اهمیت بالایی برخوردار است ، همچنین پایش نیازمندیهای صنایع مختلف کشور به دلیل محدودیت منابع از ارکان مهم تاثیر گذار در تحقق شعار سال است.

وی همچنین گفت : در بحث دانش فنی و مواد اولیه کشور بسیار غنی و مستعدی هستیم به طوریکه با توجه به منابع طبیعی که در کشور وجود دارد،می توان در صنایع پایین دستی و بالا دستی مورد استفاده قرار گیرد، ضمن اینکه با فرآوری و ایجاد ارزش افزوده،اشتغالزایی فراوان و تامین زنجیره مواد اولیه صنایع مادر تخصصی کوچک و متوسط جهش چشمگیری در تولید صورت خواهد پذیرفت و این علاوه بر جلوگیری از هدر رفت منابع ارزی کشور می تواند منابع ما را از خام فروشی رهایی بخشد. و سرمایه گذاری کرد که یکی از همین بخش ها صنعت غذا و کشاورزی است که می تواند به صنعت و تولید کمک کند.

بهزاد محمدی بختیاری افزود :نکته دیگر که در تولید مهم است، ایجاد یک پنجره واحد بین سازمان هاست چرا که کشور ما دارای یک اقتصاد دولتی است  و خیلی از مسائل در اختیار دولت دولت است و با ایجاد این پنجره واحد  می توان برای تسریع در تولید و جلوگیری از اتلاف وقت و ایجاد وقفه از بسیاری از موازی کاری ها و عدم هماهنگی ها  جلوگیری کرد.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *