اهم اخبار

نیازی به ورود دولت در بحث خرید توافقی زعفران نیست

بدون دیدگاه

عضو شورای ملی زعفران گفت: با توجه به تعادل قیمت زعفران در بازار، نیازی به ورود دولت در موضوع خرید توافقی زعفران نیست.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی حسینی با بیان اینکه برداشت زعفران به پایان رسیده است، گفت: بنابر آمار‌های اعلامی در استان‌های خراسان رضوی و جنوبی، کاهش تولید حدود ۶۰ درصد را داشتیم و در دیگر استان‌ها افت تولید چشمگیری نداشتیم.

به گفته او، سطح زیرکشت زعفران در استان‌های خراسان رضوی و جنوبی ۱۲۰ هزار هکتار اعلام می‌شود، هرچند در ۵ سال گذشته ۱۳۰ هزار هکتار اعلام کردند که با این وجود می‌توان گفت که به دلیل شناسنامه دار نبودن مزارع زعفران، آمار دقیقی نداریم.

حسینی با بیان اینکه عزم جدی برای شناسنامه دار شدن مزارع زعفران وجود ندارد، افزود: پتانسیل شناسنامه دار کردن مزارع زعفران در صورت فراهم شدن امکانات به سهولت ظرف مدت زمان یک سال وجود دارد.

عضو شورای ملی زعفران ادامه داد: بنابر آمار، صادرات زعفران در ماه گذشته روند کاهشی داشته است که انتظار می‌رود حداقل میزان صادرات سال گذشته را حفظ کنیم.

او با بیان اینکه بازار زعفران از ثبات نسبی برخوردار است، گفت: با توجه به تعادل قیمت زعفران در بازار نیازی به ورود دولت در بحث خرید توافقی زعفران نیست و در صورت لزوم زیرساخت‌ها برای خرید توسط سازمان تعاون روستایی فراهم است.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *