اهم اخبار

واردات تیلاپیا ممنوع شد/ تولیدکنندگان ماهی‌های بومی باید بازار را اشباع کنند

بدون دیدگاه

رئیس سازمان شیلات در نامه‌ای از مهرفرد خواست تا واردات تیلاپیای چینی و بی‌کیفیت را برای حمایت ازتولیدکنندگان داخلی ممنوع کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، واردات ماهی تیلاپیا که این روز‌ها بازار ماهی کشور را به خود اختصاص داده و به گفته برخی تولیدکنندگان ماهی بومی کشور را دچار انزوا کرده است با دستور رئیس سازمان شیلات به مدت ۳ سال ممنوع شد.

دراین نامه که توسط حسن صالحی رئیس سازمان شیلات و معاون وزیر جهاد کشاورزی به مهرفرد معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی نوشته شده است تاکید شده این ممنوعیت به منظور حمایت از تولیدکنندگان و پرورش دهندگان ماهی‌های بومی مانند قزل آلا و کپور ماهیان و پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی درخواست شده است.

تولیدکنندگان ماهی‌های بومی تیلاپیا را برای اقتصاد کشور و صنعت ماهیگیری مضر می‌دانند و بار‌ها مسئولان محیط زیست بابت مشکلات زیست محیطی این ماهی هشدار داده‌اند.

بنا بر این گزارش  این ماهی از کشورهای آسیای جنوب شرقی و چین وارد می‌شود به دلیل همه چیز خوار بودن و امکان زنده ماندن در آب‌های آلوده از نظر بهداشتی تایید شده نیست و خطر بالایی در بحث ایجاد بیماری دارد. در ضمن میزان امگای این ماهی هم از ماهی‌های بومی ایران کمتر بوده و کیفیت گوشت بسیار پایینی دارد اما به خاطر ارزان بودن به آن توجه می‌شود.

متن نامه فوق الذکر به شرح زیر است:

photo_۲۰۱۸-۰۱-۲۱_۱۴-۱۱-۴۹

تیلاپیاممنوعتیلاپیای چینیوار
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *