اهم اخبار

واکنش انجمن صنایع گوشتی به انتشار عکس استفاده از گوشت سگ

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print
انتشار عکسی از کشتارگاه سگ در شبکه‌های اجتماعی و خبر استفاده از گوشت این حیوان در کارخانه‌های سوسیس و کالباس، واکنش و دلواپسی بسیاری از مردم را برانگیخت، اما مسئولان فرآورده‌های گوشتی کشور با دلایل متقن آن را رد کرده و به شدت نسبت به این موضوع اعتراض دارند.

دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های گوشتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) ضمن رد تمام اتهامات واردشده و بی‌پایه و اساس به صنعت سوسیس و کالباس، گفت: همکاران ما در خراسان رضوی، به پلیس فتا شکایت کرده و با جدیت این پرونده را دنبال می‌کنند.

مجید افلاکی با اشاره به اینکه مردم نباید بدون داشتن مستندات و مدارک قابل قبول، هر خبری را باور کرده و آن را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند، افزود: افرادی که عکس کشتارگاه سگ را به کارخانه‌های فراورده‌های گوشتی ایران نسبت می‌دهند، بدون شک در راستای تشویش اذهان عمومی قدم برمی‌دارند و باید در دادگاه‌های قضایی پاسخگو باشند. شاید به این طریق بتوان انگیزه اصلی آنها را فهمید.

وی معتقد است: در برخی کشورهای آسیای جنوب شرقی، خوردن گوشت سگ عادی است و قطعاً عکس منتشرشده، مربوط به یکی از همین کشورها است، اما ارتباط دادن چنین عکسی به کشوری مانند ایران که فقط و فقط حیوانات حلال گوشت در کشتارگاه‌هایش ذبح می‌شود، کاری شرم‌آور و به دور از فرهنگ اسلامی و ایرانی است؛ آن هم در کشوری که دستگاه‌های نظارتی روزانه و به‌صورت سرزده از کارخانه‌ها بازدید کرده و مورد به مورد تمام مسائل را رصد می‌کنند.

به گفته دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های گوشتی، در این میان سکوت دستگاه‌های نظارتی مانند دامپزشکی یا سازمان غذا و دارو، تأثربرانگیز است؛ زیرا این سکوت، مردم را به ورطه تردید می‌کشد و ادعای خاطیان را در ذهن جامعه پررنگ‌تر جلوه می‌دهد.

افلاکی خاطرنشان کرد: لازم است متولیان بهداشتی با ساخت فیلم‌های متنوع و انجام مصاحبه‌های مطبوعاتی، مردم را در این زمینه آگاه کرده و این شائبه‌ها را از بین ببرند؛ زیرا موضوع مسائل عمومی کشور در میان است و باید در راستای تنویر افکار عمومی، اقدامات لازم را انجام داد.

وی در پایان اظهار داشت: در خبر منتشر شده، نام شرکت مربوطه را نیز ذکر کردند که در فهرست اعضای این انجمن نیست؛ بنابراین در حال پیگیری هستیم تا ببینیم اصلا این شرکت وجود خارجی دارد، یا نه!؟/

منبع : ایانا

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *