اهم اخبار

وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد: لزوم توسعه کشاورزی قراردادی با مشارکت اتحادیه ها و تعاونی های روستایی و عشایری

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم توسعه کشاورزی قراردادی با مشارکت اتحادیه ها و تعاونی های کشاورزی، روستایی و عشایری کشور تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از پات، کاظم خاوازی در نشست با مدیران اتحادیه ها، تعاونی ها و تشکل های کشاورزی و روستایی و عشایری، تحقق کشاورزی قراردادی را راهکار رفع مشکلات تولید و بازار محصولات کشاورزی عنوان کرد و افزود: مشارکت اتحادیه ها و تعاونی های کشاورزی، روستایی و عشایری در توسعه کشاورزی قراردادی در کشور ضروری است.

وی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی از همکاری اتحادیه ها، تعاونی ها و تشکل های بخش کشاورزی در موضوعات رفع موانع تولید و تامین و توزیع نهاده های مورد نیاز بخش کشاورزی استقبال می کند.

خاوازی با اشاره به تاکید رئیس جمهوری بر آماده سازی بسته سیاستگذاری صادرات بخش کشاورزی، خواستار مشارکت اتحادیه ها و تشکل های بخش کشاورزی برای تحقق این امر شد.

وی با اشاره به ضرورت ارائه راهکار برای حذف واسطه های غیرضرور در بازاررسانی محصولات کشاورزی، گفت: طرح روستا بازار به منظور عرضه عمده محصولات کشاورزی با همکاری استارت آپ های بخش کشاورزی به صورت آزمایشی بزودی در استان تهران آغاز می شود و در صورت مشارکت فعال اتحادیه ها و تعاونی های تولیدی این طرح در سایر استان ها نیز اجرا خواهد شد.

خاوازی یکی از مشکلات موجود را نبود اطلاعات و آمار دقیق برشمرد و گفت: باید بین تشکل ها و وزارت جهاد کشاورزی اعتماد دو طرفه باشد.

وی با تاکید براینکه باید یک بسته سیاست گذاری صادرات بخش کشاورزی توسط اتحادیه های این بخش تهیه شود و همچنین مقرر شد هر سه هفته یک بار با تشکل ها جلسه برگزار شود.

سرویس خبری: کشاورزی

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *