اهم اخبار

چین غلات خارجی خریداری کرد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

چین با توجه به کاهش قیمت‌های جهانی، از فرصت استفاده کرده و مقدار زیادی غلات خارجی خریداری می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از بلومبرگ؛ چین در دو هفته گذشته بیش از ۲۰ محموله غلات خوراک دام را در بازار بین‌المللی خریداری کرد زیرا بزرگترین واردکننده جهان از کاهش قیمت‌ها به پایین‌ترین سطح در بیش از سه سال گذشته استفاده کرد.

منابع آگاه اظهار کردند که این کشور محموله‌هایی چون ذرت و جو را از تامین‌کنندگان از جمله اوکراین و ایالات‌متحده تضمین کرده است. خریدها بالغ بر ۱.۲ میلیون تن غلات بر اساس هر محموله ۶۰ هزار تنی است.

این خرید در حالی رخ داد که قیمت‌ها در چین افزایش یافت و قیمت‌های آتی ذرت در شیکاگو به پایین‌ترین سطح از سال ۲۰۲۰ کاهش یافت که ناشی از عرضه‌های فراوان صادرکنندگان برتر برزیل و ایالات متحده بود. افزایش شکاف بین بازارهای داخلی و بین‌المللی باعث جذابیت خرید شده است.

منابع اظهار کردند که این محموله‌ها شامل حداقل ۱۰ محموله ذرت اوکراینی، عمدتاً برای تحویل از مارس تا می، حداقل پنج محموله سورگوم ایالات ‌متحده و ۶ محموله جو از چند مبدا بود.

طبق گزارش بلومبرگ، قیمت‌ها در چین افزایش یافته است زیرا پکن ذخیره غلات را برای ذخایر دولتی افزایش داده است تا از بازار در آستانه کاشت محصول جدید حمایت کند. این امر با تقاضای ضعیف برای غلات خوراک از صنعت دامداری مقابله کرده است.

سرویس خبری: بین الملل

منبع: بلومبرگ

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *