اهم اخبار

کاهش تورم تولید محصولات گاوداری‌

بدون دیدگاه

مرکز آمار اعلام کرد که تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاودارهای صنعتی نسبت به سال قبل (تورم سالانه) به ۵۱.۵ درصد رسیده است که در مقایسه با همین اطلاع در سال قبل ۳۰ واحد درصد کاهش داشته‌ است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از مرکز آمار ایران، شاخص قیمت تولیدکننده گاوداری های صنعتی کشور در سال ۱۴۰۲ به عدد ۱۳۳۵.۵ رسیده‌است که نسبت به سال قبل ۵۱.۵ درصد افزایش داشته‌است در تمامی فصول سال ۱۴۰۲، میانگین شاخص‌های چهار فصل منتهی به فصل مورد نظر در مقایسه با همین اطلاع در سال قبل با افزایش روبه‌رو بوده‌است. به‌طوری‌که بیشترین تغییرات این شاخص مربوط به فصل بهار (۶۶.۵ درصد) و کمترین تغییرات آن مربوط به فصل زمستان (۵۱.۵ درصد) است.

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاودارهای صنعتی نسبت به سال قبل (تورم سالانه) به ۵۱.۵ درصد رسیده است که در مقایسه با همین اطلاع در سال قبل (۸۱.۵)، ۳۰.۰ واحد درصد کاهش داشته‌است؛ به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات گاوداری ­های صنعتی به ازای تولید قلم­ های خود در داخل کشور در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱، ۵۱.۵ درصد افزایش داشته‌است.

بیشترین افزایش شاخص محصولات گاوداری‌های صنعتی کشور در این سال نسبت به سال قبل مربوط به قلم “گوساله نر زیر چهار ماه” (۱۴۲.۴ درصد) و کمترین افزایش مربوط به قلم” شیر” (۲۴.۵ درصد) بوده است.

در سال ۱۴۰۲ شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری‌های صنعتی نسبت به سال قبل در همه استان ها با افزایش روبه‌رو بوده‌اند. به‌طوری‌که بیشترین درصد تغییر شاخص در این سال نسبت به سال قبل (نرخ تورم) مربوط به استان‌های خوزستان و هرمزگان به ترتیب با ۱۱۲.۵ و ۱۰۴.۵ درصد و کمترین درصد تغییر شاخص نسبت به سال قبل (نرخ تورم) مربوط به استان‌های ایلام و گلستان به ترتیب ۲۹.۲ و ۳۳.۵ درصد بوده‌است.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *