گفتگو با مهندس بهنام ابراهیمی، رئیس هیئت مدیره هلدینگ صنعتی و بازرگانی صدف

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، با مهندس بهنام ابراهیمی، رئیس هیئت مدیره هلدینگ صنعتی و بازرگانی صدف گفتگوی کوتاهی انجام دادیم که توجه خوانندگان را به آن جلب می کنیم.

کمی در خصوص هلدینگ صنعتی و بازرگانی صدف توضیح بفرمایید که چه محصولاتی را تولید و با چه برندهایی را دارا است؟

گروه کارخانجات صنعتی صدف از سال ۱۳۷۷ شروع به فعالیت کرده در زمینه های مختلفی فعالیت دارد که مهمترین مجموعه گروه، کارخانه تولید الیاف مصنوعی پلی استر با نام ترمه صدف می باشد و از سال ۱۳۹۰ فعالیتش را شروع کرده است. ضمن اینکه  از سال ۱۳۷۷ مجموعه تولیدی عایق های رطوبتی با برند صدف بام و صدف گام شروع به کار کرده اند و در سال ۱۳۸۲ مجموعه تولیدی پالایش قیر ایجاد کرده ایم و در سال ۱۳۹۰ تولید الیاف مصنوعی از ضایعات بطری های پِت را شروع کرده ایم. در سال ۱۳۹۶ مجموعه کامل تولید انواع کفپوش های پلی استری که به اصطلاح موکت نامیده می شود  را استارت زدیم . در بخش صنعتی تولید کننده کفپوش های خودروهای تولیدی کارخانجات ایران خودرو و سایپا می باشد و در بخش خانگی نیز موکت های نمایشگاهی را تولید کردیم  که این افتخار را داشتیم موکت های نمایشگاه ایران اگروفود از موکت های تولیدی ما می باشد.

در نهایت نیز وارد کننده انواع نوشیدنی ها با برند جهانی BOSS هستیم،  که نمایندگی خاورمیانه در اختیار مجموعه ما می باشد ودر سال ۱۳۹۶ به صورت بسته بندی شده محصول را وارد می کردیم و از سال ۱۳۹۸ تولید کننده out source این محصول در ایران هستیم و با یاری خدا مجموعه بی نظیر و بزرگ نوشیدنی های BOSS  تا پایان امسال شروع به کار خواهد کرد.

در حوزه صنعت غذا سبد کالایی شما محدود به  تولید نوشیدنی و نوشابه انرژی زاست و یا  افزایش محصول خواهید داشت؟

اکنون با همکاران بزرگی در صنعت غذا هلدینگ گروه اقتصادی ایرانیان را ایجاد کرده ایم که هدف از تشکیل این هلدینگ، فعالیت در زمینه های مختلفی در صنعت غذا می باشد. که  با یاری خدا اولین کارخانه تولید سس ها و چاشنی ها با برند BOSS  در حال  راه اندازی است که از اواسط مهر ماه محصولات تولیدی این مجموعه به بازار عرضه خواهد شد. سبد کالای کارخانه نوشیدنی  نیزکامل خواهد شد و برای اولین بار در ایران در اواسط آبان انواع نوشیدنی های ویتامینه را تولید و عرضه خواهیم کرد و تا پایان سال انواع مالت ها و ماءالشعیرها به سبد محصولات نوشیدنی اضافه خواهد شد. و با یاری خدا با برنامه ریزی هایی که در هلدینگ اقتصادی ایرانیان داریم تا پایان سال مجموعه های تولیدیمان در صنعت غذا افزایش خواهد یافت.

نمایشگاه امسال را نسبت به سال های قبل چطور دیدید؟

به دلیل داشتن تولیدات در صنایع مختلف در تمام نمایشگاه های مربوط به صنعت که در طول سال برگزار می شود شرکت می کنیم از جمله صنعت ساختمان در نمایشگاه ایران تکس و نمایشگاه فرش و کفپوش ها و در ایران اگروفود هم حضور داریم.امسال نمایشگاه خیلی رونق داشت و شلوغ بود حتی با وجود بحث کرونا شاید به دلیل ترکیب این نمایشگاه با نمایشگاه شیرینی و شکلات و نان از بازدید بالایی برخوردار بود  که مشارکت کنندگان رضایت کامل داشتند  و خدا را شکر ما هم به اهدافمان رسیدیم.

به عنوان تولید کننده و کارآفرین انتظارتان از دولت که همواره شعار حمایت از تولید را می دهد چیست ؟

از دولت انتظار داریم که بگذارد بخش خصوصی کار بکند و تعامل و همکاری بیشتری با بخش خصوصی داشته باشد چون گاهی  در دولتهای قبل دخالت های غیر کارشناسانه رخ می داد ما دچار بحران های زیادی می  شدیم. تنها راه برون رفت از این بحران و رکود اقتصادی توجه به بنگاه های اقتصادی است و امیدواریم سنگهای موجود در راه صنعت و صادرات برداشته شود تا بهتر فعالیت کنیم. خدا را شکرکه ۹۰ درصد محصولات ما صادراتی است و ما واحد نمونه صنعتی و صادراتی کشور هستیم با حمایت هایی که دولت می تواند انجام دهد ما هم می توانیم درصد صادراتمان را افزایش دهیم.

سرویس خبری: صنعت غذا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *