اهم اخبار

ارجاع گزارش ۱۹۱ واحد غیر بهداشتی به مراجع قضایی از سوی دامپزشکی

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

براساس ۲۱۷ بازدید سازمان دامپزشکی، ۱۵ هزار مورد غیربهداشتی گزارش و ۱۹۱ مورد واحد غیربهداشتی مشاهده شده برای رسیدگی به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از سازمان دامپزشکی، سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد، با اجرای طرح تشدید نظارت‌های بهداشتی نوروزی و ماه مبارک رمضان از ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۳ فروردین امسال بیش از ۲۱۷ هزار بازدید از انواع واحدهای عرضه، انبارها، سردخانه‌ها، مراکز قطعه‌بندی و بسته‌بندی و کشتارگاه‌های دام و طیور توسط کارشناسان این سازمان صورت گرفته است.

بر اساس این میزان بازدید، ۱۵ هزار مورد غیربهداشتی گزارش و ۱۹۱ مورد واحد غیربهداشتی مشاهده شده برای رسیدگی به مراجع قضائی معرفی شدند. به دنبال اجرای طرح ملی تشدید نظارت‌های بهداشتی نوروزی و ماه مبارک رمضان در مدت یاد شده، بازرسی و نظارت بهداشتی بر کشتار بیش از یک میلیون رأس گوسفند و بره به وزن بیش از ۲۰ هزار تن نیز انجام شده است.

سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد، در همین بازه زمانی بازرسان سازمان دامپزشکی کشور بر تعداد ۱۰۴ هزار رأس گاو، گوساله و گاومیش به وزن ۲۳ هزار تن نیز در مرحله کشتار بازرسی و نظارت داشته‌اند.

بازرسی و نظارت بهداشتی بر کشتار بیش از ۹۵ میلیون قطعه طیور به وزن بیش از ۱۸۴ هزار تن از دیگر خدمات کارشناسان ادارات کل دامپزشکی استان‌ها بوده که در مجموع میزان وزن لاشه‌های ضبطی در بین تمام این بازرسی‌ها نیز بالغ بر ۱۲۰ تن دام و ۷۰۰ تن طیور بوده است.

گفتنی است؛ طرح ملی تشدید و کنترل نظارت‌های بهداشتی در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان تا پایان روز عید سعید فطر ادامه دارد.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *