اهم اخبار

تب قیمت میوه های نوبرانه فروکش کرد

بدون دیدگاه

رئیس اتحادیه میوه و سبزی گفت: با عرضه انبوه میوه های نوبرانه همچون گوجه سبز، ملون و هندوانه، قیمت در بازار کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، از اتاق اصناف تهران؛ اسداله کارگر از کاهش قیمت میوه در بازار خبر داد و گفت: با ورود انبوه برخی میوه‌های نوبرانه، قیمت در بازار کاهش یافته  است و همواره پیش بینی می‌شود که بازار به تعادل برسد.

او قیمت هرکیلو هندوانه در میدان مرکزی را ۴ تا ۱۰ هزارتومان اعلام کرد و افزود: این درحالی است که طی هفته‌های اخیر قیمت هر کیلو هندوانه در میدان مرکزی ۲۵ تا ۲۶ هزار تومان و مغازه‌های خرده فروشی ۳۰ هزارتومان بود. همچنین قیمت هرکیلو ملون در میدان از ۱۲ تا ۲۲ هزارتومان است.

کارگر ادامه داد: قیمت کنونی هرکیلو پرتقال تامسون شمال ۱۵ تا ۳۵ هزارتومان، پرتقال رسمی شمال ۱۵ تا ۲۵ هزارتومان، سیب لبنانی زرد ۲۵ تا ۵۵ هزارتومان، سیب لبنانی قرمز ۳۵ تا ۴۵ هزارتومان، کیوی ۲۰ تا ۵۵ هزارتومان، طالبی جانا ۱۵ تا ۲۷ هزارتومان، گوجه سبز ۴۰ تا ۹۰ هزارتومان، خیار گلخانه ۱۲ تا ۱۷ هزارتومان و خیار بوته‌ای ۵ تا ۹ هزارتومان است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران گفت: گرچه به اصطلاح میوه فروشان در سیاه بهار به سر می‌بریم، اما قیمت نوبرانه نسبت به ورود افت چشمگیری داشته است و همواره برآورد می‌شود که با عرضه انبوه گیلاس، زردآلو و … قیمت کاهش یابد.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: اتاق اصناف تهران

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *