اهم اخبار

توزیع کودهای شیمیایی در بین کشاورزان در حال انجام است

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مجری طرح گندم گفت: کودهای شیمیایی که از سوی شرکت خدمات حمایتی کشاورزان تدارک دیده شده در استان‌های کشور در حال توزیع است.

 به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سهراب سهرابی گفت: برای سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ کشت ۵.۹ میلیون هکتار گندم آبی و دیم را هدف‌گذاری کرده‌ایم که از این سطح یک میلیون و ۹۰۰ هزار هکتار مربوط به کشت آبی و ۴ میلیون هکتار کشت در اراضی دیم است.

به گفته او، از ابتدای سال زراعی جدید بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار کشت گندم صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۰ درصد به لحاظ تاریخ کشت جلو هستیم و این امر از نظر اصول فنی کاشت، اتفاق خوبی است.

سهرابی با بیان اینکه کشت گندم تا پایان آذر ادامه دارد، گفت: عملیات کشت گندم در اقلیم‌های سرد و در استان‌هایی مانند آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، قزوین، کردستان، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان رضوی در حال انجام است.

مجری طرح گندم ادامه داد: کودهای شیمیایی که از سوی شرکت خدمات حمایتی کشاورزان تدارک دیده شده در استان‌های کشور در حال توزیع است.

او گفت: در سال زراعی جدید برای تولید حداقل ۱۴ میلیون تن گندم در کشور در حال برنامه‌ریزی هستیم.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *