اهم اخبار

دکتر عراقچی،معاون وزیر خارجه در بازدید از گروه زعفران سحرخیز:وظیفه سفرا هموار کردن راه بازرگانان کشور است + گزارش تصویری

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

عراقچی در حاشیه بازدید از کارخانجات گروه سحرخیز گفت : یکی از وظایف اصلی که بر عهده سفرا است هموار کردن راه بازرگانان برای ایجاد ارتباط با بخش خصوصی کشورهای دیگر است.

به گزارش اگروفودنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس عباس عراقچی در بازدید ازگروه صنایع غذایی سحرخیز  در شهرک صنعتی توس اظهار داشت: وظیفه هر سفیر این است که بتواند مسیر را برای بازرگانان کشور خود  هموار کند.

وی ادامه داد: در صورتی که وضعیت به طوری هموار شود که بخش خصوصی و بازرگانان بتوانند با بخش خصوصی سایر کشورها ارتباط داشته باشند ثمره آن به تمام کشور می‌رسد.

معاون وزیر خارجه خاطرنشان کرد: سفرا باید بتوانند با بخش‌های مختلف در کشورها ارتباط برقرار کرده و کار بازرگانی را در دستور کار خود قرار دهند تا با ارتقا وضعیت اقتصادی حوزه اشتغال نیز بهبود پیدا کند.

دکتر عراقچی با اشاره به لزوم حفظ کسب و کارهای ویژه ایرانی، خاطرنشان کرد: گذشتگان در این حوزه راهی را برای ما هموار کرده‌اند و ما نیز وظیفه داریم مسیر را به سهم خود برای آیندگان هموار کنیم.

همچنین در جریان این بازدید دکتر فرهاد سحرخیز  مدیرعامل گروه زعفران سحرخیز و عضو هیئت مدیره صندوق توسعه صادرات زعفران نیز اظهار داشت: نخستین محصول ایرانی که در آمریکا پس از برجام ورود پیدا کرد زعفران بوده است.

سحرخیز اضافه کرد : پس از ورود زعفران ایران به آمریکا رسانه‌های آن کشور در مورد مرغوبیت این محصول اطلاع رسانی کرده و حتی اظهار خوشحالی کردند که دیگر مجبور به استفاده از زعفران‌های فاقد کیفیت  تولید شده در اسپانیا نیستند.

دکتر فرهاد سحرخیز با اشاره به لزوم تشخیص تقلبات در زعفران، خاطرنشان کرد: در واحدهای معتبر زعفران تمام شاخص‌های کیفیت مورد بررسی قرار می‌گیرند تا محصولات توزیعی در بازار و یا محصولات صادراتی از مرغوبیت لازم برخوردار باشنذ.

وی با بیان اینکه هم اکنون گمرک‌های تخصصی صادرات زعفران تأسیس شده‌اند که یکی از آنها در مشهد فعالیت دارد،  تأکید کرد: این امر سبب شده با وجود حساسیت‌هایی که صادرکنندگان در این حوزه دارند تمام نمونه‌ها مورد بررسی قرار گرفته محصولات بدون کیفیت با نام زعفران ایران به کشورهای دیگر صادر نشوند.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *