اهم اخبار

روسیه بازار گوشت چین را قبضه کرد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مرکز مهارت صنعتی روسلخوزبانک روسیه اعلام کرد که این کشور توانسته با پشت سر گذاشتن استرالیا و برزیل بازار گوشت چین را قبضه کند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از راشا تودی، مرکز مهارت صنعتی روسلخوزبانک اعلام کرد که روس‌ها توانسته‌اند با پشت سر گذاشتن استرالیا، آرژانتین و برزیل به بزرگ‌ترین صادرکننده گوشت گوساله به چین تبدیل شوند. پیش بینی می‌شود صادرات گوشت روسیه طی ۵ سال آینده به چین افزایش هم یابد.

روسلخوزبانک یا همان بانک کشاورزی روسیه اعلام کرده که چین در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ حدود ۳۷۰۰ تن گوشت گوساله از روسیه وارد کرده که ۲۰ برابر میزان واردات در مدت مشابه سال گذشته بوده است. درواقع ۵۵ درصد کل صادرات گوشت گوساله روسیه به مقصد چین بوده است. به گونه‌ای که روس‌ها بین ماه‌های ژانویه تا مارس ۶۵۰۰ تن صادرات گوشت داشته‌اند. 

روسیه بازار گوشت چین را قبضه کرد

صادرات گوشت گوساله روسیه در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲٫۵ برابر شده است. بانک کشاورزی روسیه می‌گوید: علت اصلی افزایش صادرات گوشت گوساله این کشور قیمت رقابتی آن بوده که باعث شده در میان مشتریان چینی طرفدار پیدا کند. از طرف دیگر صنعت تولید گوشت در چین به خاطر شیوع تب خوکی در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ آسیب دیده و باعث شده تا چینی‌ها واردات خود را افزایش دهند. کارشناسان می‌گویند این روند حداقل برای ۵ سال آینده ادامه خواهد یافت.

سرویس خبری: بین الملل

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *