اهم اخبار

مرغ آرین یک ثروت ملی است

بدون دیدگاه

رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از تحقیقات اصلاح نژادی بر روی لاین آرین توسط محققین این موسسه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، از وزارت جهاد کشاورزی؛ حسن خمیس‌آبادی با تأکید بر اهمیت مرغ آرین به‌عنوان یکی از ذخایر ارزشمند ژنتیکی کشور گفت : کشور ایران از نظر ذخایر ژنتیکی در مقایسه با برخی از کشورهای اروپایی غنی‌تر است و مرغ لاین آرین به‌عنوان یکی از این ذخایر ژنتیکی می‌تواند در درازمدت رقیبی برای سویه‌های وارداتی باشد.

وی افزود: هدف ما این است که مرغ آرین سهم بسزایی از بازار را به خود اختصاص دهد.

رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با بیان اینکه، برای تحقق این مهم لازم است یک سری اقدامات تحقیقاتی و انتخاب برای اصلاح نژاد مرغ لاین انجام شود، گفت : خوشبختانه در حال حاضر کارهای بسیار خوبی روی مرغ آرین انجام‌شده است و امیدواریم در آینده نزدیک با انتخاب‌های اصلاح نژادی انجام‌شده، آرین بتواند بخش عمده ای از بازار را پوشش دهد.

وی بابیان این‌که وزارت جهاد کشاورزی حمایت های ویژه ای جهت ارتقاء ویژگی های کمی و کیفی آرین در دستور کار دارد یادآور شد: در کنار بخش‌های مختلفی که روی مرغ آرین کار می‌کنند، تحقیق بر روی توسعه این نژاد بر عهده موسسه تحقیقات علوم دامی قرارگرفته و پشتیبانی آن به عهده وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام و سایر نهادهاست. تلاش همه این متولیان بر این است که این ثروت ملی حفظ‌شده و خود را در بازار پیدا کند.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *