اهم اخبار

نهمین نمایشگاه بین المللی حلال در استانبول آغاز به کار کرد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

نمایشگاه محصولات حلال در استانبول ترکیه با حضور تولیدکنندگان از ۳۰ کشور مسلمان در محل نمایشگاه بین‌المللی استانبول افتتاح شد و آغاز به‌کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، از سازمان ملی استاندارد ایران، همزمان با برگزاری نمایشگاه محصولات‌ حلال در نمایشگاه بین‌المللی استانبول، نهمین اجلاس کنفرانس بین المللی حلال نیز با حضور مسوولان کشورهای اسلامی عضو سازمان همکاری‌های اسلامی (OIC) نیز برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه کنفرانس بین المللی حلال (۹th OIC Halal EXPO ۲۰۲۲)، «نورالدین نباتی» وزیر بانکداری و مالی ترکیه، «لطیفه عبدلاوی» رئیس سازمان توسعه تجارت اسلامی ترکیه و برخی از نمایندگان کشورهای اسلامی درباره اهمیت تجارت محصولات حلال به سخنرانی پرداختند.

«سید ابراهیم ابراهیمی» سرپرست دفتر تخصصی امور بین الملل سازمان ملی استاندارد ایران نیز به عنوان نماینده این سازمان در این رویدادهای مهم حضور داشت و در ارتباط با مسوولیت این سازمان به عنوان تنها مرجع رسمی در کشور برای صدور نشان حلال به نمایندگان کشورهایی که با سازمان ملی استاندارد همکاری دارند توضیحاتی ارائه کرد.

تولیدکنندگان محصولات حلال جمهوری اسلامی ایران با هماهنگی سازمان توسعه تجارت و همکاری امور بین‌الملل سازمان ملی استاندارد ایران، برای نخستین بار در نمایشگاه محصولات حلال شرکت‌ کردند.

در این نمایشگاه ۱۳ شرکت دانش بنیان از جمهوری اسلامی ایران حضور دارند که با توجه به ویژگی و اهمیت نمایشگاه که تجار بیش از ۹۰ کشور از آن بازدید می‌کنند، باید برای نمایشگاه‌های آتی برنامه ریزی و هماهنگی بیشتری داشته باشند.

نمایشگاه محصولات حلال تا ششم آذرماه ادامه خواهد داشت.

سرویس خبری: صنعت غذا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *