اهم اخبار

وزیر جهادکشاورزی: کرمانشاه از قطب‌های امنیت غذایی کشور است

بدون دیدگاه

ساداتی نژاد با اشاره به ظرفیت های استان کرمانشاه در بخش کشاورزی، گفت: کرمانشاه یکی از قطب های امنیت غذایی کشور است. 

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از ایسنا؛ سید جواد ساداتی نژاد امروز(۲۳تیر) در جریان سفر استانی هیت دولت به استان کرمانشاه در شورای اداری شهرستان روانسر، با اشاره به ظرفیت های بی نظیر استان کرمانشاه در حوزه کشاورزی، گفت: این استان از قطب های امنیت غذایی کشور است.

ساداتی نژاد اضافه کرد: باید ظرفیت های بخش کشاورزی استان کرمانشاه را شناسایی کرده و روی آنها سرمایه گذاری کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه با بیان اینکه در سفر امروز ریاست جمهوری به استان کرمانشاه سه هزار میلیارد تومان برای بخش کشاورزی استان در نظر گرفته شده، گفت: این اعتبارات برای توسعه بخش های مختلف حوزه آب و خاک، توسعه باغات دیم در اراضی شیبدار، حفاظت از جنگل ها، اجرای طرح کاداستر و … در نظر گرفته شده است.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه اشاره ای هم به ظرفیت های شهرستان روانسر در حوزه های مختلف تولیدات دامی، مرغ و تخم مرغ، آبزیان، عسل، تولیدات باغی و … داشت و گفت: یکی از کمبودهای شهرستان کم بودن سطح گلخانه ها است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی در ادامه اشاره ای هم به مشکل آبرسانی به باغات شهرستان داشت و گفت: باغات سرمایه مردم شهرستان است. 

وی از رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خواست برنامه ریزی قوی برای آبرسانی سریع به باغات شهرستان روانسر در کوتاهترین زمان ممکن داشته باشد.

مصطفی زاده فرماندار شهرستان روانسر نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت های شهرستان در حوزه های مختلف گردشگری، کشاورزی و … گفت: این شهرستان در حوزه گردشگری ظرفیت های فراوانی دارد که نمود آن را در جریان ثبت جهانی اورامانات شاهد بودیم.

مصطفی زاده با بیان اینکه شهرستان روانسر یکی از قطب های کشاورزی استان کرمانشاه است، گفت: توجه به زیرساخت های حوزه کشاورزی مطالبه اصلی مردم شهرستان است.

وی ادامه داد: اجرای سامانه سردسیری برای منطقه اورامانات می تواند تحول بزرگی را در بخش کشاورزی شهرستان بوجود آورد.

فرماندار شهرستان روانسر با بیان اینکه مشکل تامین آب باغات منطقه اورامانات را داریم، گفت: هم اکنون مشکل آب باغات شهرستان از مرحله تنش آبی خارج شده و وارد مرحله بحران شده که باید برای این مشکل چاره اندیشی شود.

وی اشاره ای هم به دستاوردهای سفر ریاست جمهوری برای شهرستان داشت و گفت: در این سفر نزدیک ۲۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان، تصفیه خانه، تکمیل بخشی از جاده در محور  قزانچی به روانسر  و… اختصاص پیدا کرده است.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: ایسنا

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *