اهم اخبار

۳۱ هزار تن زردآلو از باغات شاهرود برداشت خواهد شد

بدون دیدگاه

رئیس اداره جهاد کشاورزی شاهرود با اشاره به پیش‌بینی برداشت ۳۱ هزار تن زردآلو از باغات شهرستان، گفت: بیشتر حجم این میوه به مصرف تازه خوری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از مهر، حمید آقا بیکی در حاشیه بازدید از باغات زردآلو شاهرود از آغاز برداشت این محصول خبر داد و ابراز داشت: برداشت زردآلو در این شهرستان تا اواخر مردادماه ادامه خواهد یافت.

وی ضمن بیان اینکه برداشت ۳۱ هزار تن زردآلو از باغات شاهرود برای سال جاری پیش بینی می‌شود، افزود: این در حالی که سرما و طوفان باعث کاهش حجم تولید این محصول در این شهرستان شده است.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شاهرود بابیان اینکه عوامل جوی و تغییرات اقلیم سطح تولید محصول زردآلو را کاهش داده است، ابراز داشت: این عوامل محیطی ۵۰ درصد خسارت به تولید زردآلو در شاهرود وارد کرده است.

آقا بیکی ضمن بیان اینکه شاهرود شش هزار و ۲۰۰ هکتار باغ زردآلو دارد، تصریح کرد: ارقام مختلفی از جمله نصیری، منوچهری، جهانگیری، حاج محمدی، قوامی، رجبعلی، کبرایی، غیاثی و خیبه ای در این میزان باغ زردآلو شاهرود کشت و تولید می‌شود.

وی ضمن بیان اینکه از میزان باغ زردآلو موجود پنج هزار و ۲۰۰ هکتار بارور است، افزود: از هر هکتار باغ زردآلو ۱۲ تن محصول برداشت می‌شود که ۷۰ درصد آن به مصرف تازه خوری می‌رسد.

سرویس خبری: استان ها

منبع: مهر

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *