اهم اخبار

۵۰ هزار تن گندم دولتی احتکار شده در اصفهان کشف شد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

بازرس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت:۵۰ هزار تن گندم دولتی احتکار شده توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه و بازرسان جهادکشاورزی در یکی از کارخانه‌های تولید آرد استان کشف شد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از مهر؛ ابراهیم عباسی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به کشف بزرگ محموله احتکار گندم در استان اصفهان اظهار داشت: این اقدام با انجام عملیات ویژه مشترک اطلاعات سپاه صاحب الزمان (عج) و بازرسی جهاد کشاورزی استان اصفهان محقق شده است.

وی با بیان اینکه این کارخانه مسئول تولید آرد یارانه‌ای برای توزیع در استان اصفهان بوده است، ابراز داشت: این در حالی است که چندی پیش مالک آن موجود انبار در زمینه گندم دولتی را صفر اعلام کرده بود.

بازرس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به اینکه بر اساس اعلام مالک کارخانه گندم‌های موجود در سیلوها از بازار آزاد خریداری شده است، اضافه کرد: این در حالی است که مدارکی برای اثبات این امر ارائه نشد.

وی با بیان اینکه مالک این کارخانه گندم‌ها را در سوله ۱۵ متری با عرض ۴۵ متر احتکار کرده بود، ادامه داد: این سیلو در عمق ۱۶ متری راه اندازی شده بود.

عباسی ارزش ریالی ۵۰ هزار تن گندم احتکاری را ۵۵۵ میلیارد تومان اعلام کرد و ابراز داشت: پرونده این احتکار به مراجع قضائی ارسال خواهدشد ضمن اینکه گندم‌ها نیز به چرخه تولید بر می‌گردد.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: مهر

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.