اهم اخبار

آغاز ثبت سفارش واردات برنج از امروز/ هنوز یک سوم از برنج‌‌های خارجی در گمرک رسوب کرده است

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

دبیر اجرایی انجمن واردکنندگان برنج ایران از آغاز ثبت سفارش واردات برنج از امروز خبر داد و گفت: نیاز به واردات ۵۰۰ هزارتن برنج برای تامین بازار شب عید داریم.

مسیح کشاورز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با بیان اینکه به دلیل مشکلات ارزی همچنان یک سوم برنج‌های وارداتی در گمرک رسوب کرده است، اظهار کرد: میزان برنج‌ وارداتی که به دلیل عدم تخصیص ارز در گمرک مانده بود ۱۸۰ هزار تن بود که همچنان ۶۰ هزار تن معادل یک سوم آن در گمرک رسوب کرده است.

وی ادامه داد: از ابتدای ماه‌جاری مجوز ثبت سفارش واردات برنج صادر شد، اما به دلیل رسوب برنج‌های وارداتی در گمرک تا روز گذشته ثبت سفارش انجام نگرفت.

کشاورز از آغاز ثبت سفارش واردات برنج از امروز خبر داد و گفت: شب گذشته با مسئولان مربوطه در وزارت صنعت، معدن و تجارت جلسه مشترک برگزار شد که بر اساس آن از امروز ثبت سفارش واردات برنج آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: تا همین لحظه نیز تاخیر ۲ تا ۳ ماهه در ثبت سفارش واردات داشته‌ایم و تمام تلاشمان این است که تا شب عید نیاز بازار را تامین کنیم.

دبیر اجرایی انجمن واردکنندگان برنج ایران میزان نیاز برای تامین بازار شب عید و جلوگیری از نوسان قیمت را ۵۰۰ هزار تن عنوان کرد.

کشاورز همچنین از قول دستگاه‌های مربوطه برای تامین و تخصیص به موقع ارز برای واردات برنج خبر داد.

سرویس خبری: صنعت غذا

آرش مجتهدی

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *