اهم اخبار

آغاز خرید حمایتی زعفران از هفته آینده در خراسان جنوبی 

بدون دیدگاه

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی از خرید حمایتی زعفران از هفته آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از ایسنا؛ سیدحسن رضوی، از آغاز خرید حمایتی زعفران از هفته آینده خبر داد و اظهار کرد: با توجه به آغاز فصل خرید زعفران در خراسان جنوبی، از هفته آینده زعفران به صورت حمایتی از کشاورزان استان خریداری می‌شود.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه امسال برای خرید محصول حمایتی زعفران چهار مرکز در سطح استان فعال خواهد بود، افزود: مراکز در شهرستان‌های بیرجند، قاین، سرایان و فردوس آماده خرید محصول زعفران از بهره‌برداران خواهد بود.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی با بیان اینکه قیمت زعفران حمایتی امسال ۱۰۰ درصد افزایش دارد، اظهار کرد: قیمت زعفران نگین ۴۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، زعفران شبه نگین ۳۳ میلیون تومان، پوشال مرغوب ۳۲ میلیون تومان، و پوشال معمولی ۳۱ میلیون تومان است.

رضوی با بیان اینکه قیمت زعفران دسته پیچ هم ۲۵ میلیون تومان تعیین شده است افزود: ۳۰ درصد رقم قیمت خریداری شده زعفران از کشاورز به صورت نقدی پرداخت می‌شود.

وی اظهار کرد: زعفرانی که از بهره‌بردار خریداری می‌شود به مدت سه ماه در مراکز ما به صورت امانت نگهداری می‌شود که در این مدت اگر در بازار آزاد قیمت زعفران بیشتر باشد کشاورز می‌تواند محصول خود را تحویل بگیرد تا بتواند در بازار آزاد به فروش برساند.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: ایسنا

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *