اهم اخبار

آینده بازار زعفران در گرو تولید؛ فروش زعفران مثقالی ۸۰ هزار تومان، گرانفروشی است

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: تا پایان فصل برداشت نمی‌توان آمار دقیقی از میزان تولید و آینده بازار زعفران داشت.

غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از ثبات قیمت طلای سرخ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون حداقل نرخ هر کیلو زعفران ۶ میلیون تومان و حداکثر ۱۳ میلیون تومان است.

او افزود: با توجه به قرار گرفتن در آستانه فصل برداشت، بازار داخل دچار رکود شده و تنها صادرات طبق روال معمول در حال انجام است.

میری عرضه هر مثقال زعفران با نرخ ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان را گرانفروشی دانست و گفت: در حال حاضر مغازه داران هر مثقال زعفران را حداکثر ۴۰ هزار تومان می‌خرند که فروش ۲ برابر قیمت خرید ظلم در حق مصرف کنندگان است که باید جلوی این امر گرفته شود.

نایب رئیس شورای ملی زعفران ادامه داد: قیمت کنونی هر کیلو زعفران سوپر نگین در بازار ۱۶ میلیون تومان است که عرضه هر مثقال زعفران سوپر نگین بالاتر از ۸۰ هزار تومان است، اما در خصوص سایر زعفران‌ها این نرخ گرانفروشی است.

او در پایان درباره آینده بازار زعفران تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی عرضه و تقاضا نمی‌توان پیش بینی خاصی راجع به وضعیت قیمت در بازار داشت و تنها با اتمام فصل برداشت می‌توان اظهار نظری راجع به قیمت داشت.

سرویس خبری: صنعت غذا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *