اهم اخبار

ابوترابی فرد:وزیر جهاد کشاورزی رفع مشکل دامداران را در اولویت قرار دهد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکری از وزیر جهاد کشاورزی خواست تا رفع مشکل دامداران را در اولویت قرار دهد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، رمضانعلی سبحانی‌فر در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس ضمن تبریک به مناسبت هفته معلم، شوراها و روز کارگر به وزیر جهاد کشاورزی و وزیر صنعت، معدن و تجارت تذکر داد و گفت: در سالی که اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل نامگذاری شده، متاسفانه خلاف آن در عمل دیده شده؛ دامداران قیمت شیر مصوب ۱۴۰۰ تومان را به قیمت ۸۰۰ تومان به فروش می‌رسانند.

وی قیمت خوراک دام را ۱۲۰۰ تومان و شیر فروخته شده را ۸۰۰ تومان دانست وافزود: مسئله غیرمتوازن سبب خسارت به دامداران شده است، متاسفانه با این شرایط پرداخت ۸۰۰ تومان نیز از دی‌ماه سال گذشته به تعویق افتاده است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس همچنین ادامه داد: مابه‌التفاوت قیمت شیر یارانه‌ای نیز در سال گذشته به دامداران پرداخت نشد، دامداران سبزوار در روزهای اخیر شیر خود را در محوطه سازمان جهاد کشاورزی تخلیه می‌کنند. واردات میلیونی شیر خشک دامداران را به فلاکت انداخته متاسفانه با این وضع هیچ مسئولی به دنبال حل مشکل نیست.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس نهم افزود: کارگران و دامداران دارای مشکلات بسیار زیاد هستند که پیگیری مشکلات آنها ضروری است.

به گزارش ایسنا، محمدحسن ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به انتقادات سبحانی‌فر گفت: از وزیر جهاد کشاورزی درخواست می‌شود تا رفع مشکل دامداران را در اولویت قرار دهد تا حقوق کشاورزان و دامداران حفظ شود.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *