اهم اخبار

احتمال کاهش قیمت شکر با آغاز برداشت نیشکر

بدون دیدگاه

دبیر اسبق انجمن تصفیه‌کنندگان شکر گفت: با آغاز برداشت نیشکر در روزهای آتی، احتمال کاهش قیمت شکر بدلیل عرضه انبوه محصول وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ غلامحسین بهمنی گفت: بنابر آمار ۶ ماهه گمرک ۳۱۴ هزار تن شکر وارد شده است.

او با بیان اینکه سالانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تن شکر وارد می شود، افزود: با احتساب ۳۱۴ هزار تن شکر، مابقی کسری نیاز کشور تا پایان سال وارد می شود.

بهمنی ادامه داد: با توجه به فصل برداشت و عرضه چغندر و نیشکر از شهریور، در نیمه دوم سال کمبودی در عرضه شکر نداریم.

دبیر اسبق تصفیه کنندگان شکر، مصرف روزانه شکر در نیمه نخست سال را ۷ تا ۸ هزارتن و نیمه دوم سال ۶ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تن اعلام کرد و افزود: با توجه به پیک مصرف شکر در نیمه نخست سال برنامه ریزی برای واردات باید به گونه ای تنظیم شود که شکر در فروردین ماه کافی باشد.

او ادامه داد: قیمت مصوب هرکیلو شکر تولید داخل برای کارخانجات ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان و هرکیلو شکر بسته بندی در خرده فروشی ها ۳۴ هزارتومان است.

بهمنی قیمت جهانی هرتن شکر تحویل بنادر را حدود ۶۶۰ یورو اعلام کرد و گفت: بنابر اتخاذ سیاست های اخیر وکاهش قیمت جهانی، بازار شکر به تعادل رسیده است و پیش بینی می شود که با عرضه نیشکر در روزهای آتی، قیمت شکر کاهش یابد.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *