اهم اخبار

اختصاص ۲۰۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای طرح های آب، کشاورزی و صنایع تبدیلی

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

صندوق توسعه ملی، تأمین مالی مستقیم بیش از ۹۵ هزار طرح آب و کشاورزی و نزدیک به ۲ هزار طرح صنایع تبدیلی و کشاورزی از سال ۹۴ تا تیرماه ۱۴۰۰ را بر عهده داشته است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، از وزارت جهاد کشاورزی به نقل از صندوق توسعه ملی، این صندوق از سال ۱۳۹۴ تاکنون بیش از ۲۰۷ هزار میلیارد ریال منابع برای تأمین مالی طرح های متقاضی تسهیلات ریالی در بخش های آب و کشاورزی و صنایع تبدیلی در اختیار بانک‌های عامل قرار داده است.

بر اساس این گزارش، حدود ۶ درصد از منابع مذکور مربوط به تأمین مالی طرح های پرواربندی دام عشایر و ‌بیش از ۹ درصد نیز مربوط به صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی بوده است.

لازم به یادآوری است، تاکنون این منابع منجر به تأمین مالی بیش از ۹۷ هزار طرح در بخش‌های آب و کشاورزی و صنایع تبدیلی شده است. همچنین بسیاری از منابعی که در اختیار متقاضیان تسهیلات قرار گرفته در راستای تأمین و انتقال آب به زمین های کشاورزی، مزارع پرورش ماهی و گلخانه ها هزینه شده است.

گفتنی است؛ حمایت از پروژه های آب، کشاورزی و صنایع تبدیلی و کشاورزی از مهمترین اهداف صندوق توسعه ملی در چند سال اخیر بوده است که نتایج آن را می توان در تأمین محصولات اساسی، خودکفایی کشور در تولید برخی محصولات کشاورزی و افزایش بهره‌وری و مکانیزاسیون بخش کشاورزی مشاهده کرد.

سرویس خبری: کشاورزی

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.