اهم اخبار

انتقاد گروه صنعتی پارس مینو از استفاده نام پفک در اعلام تخلفات سایر شرکتها توسط نهادهای نظارتی + سند

بدون دیدگاه

شرکت پارس مینو طی نامه ای به معاون وزیر و رئیس سازمان غذا دارو از کلمه پفک که یکی از برندهای  قدیمی وخوشنام کشور و گروه صنعتی مینو است انتقاد کرد و خواست به جای واژه پفک در اعلامیه های مربوط به تخلف سایر شرکتها از کلمه فرآورده های حجیم شده بر پایه غلات استفاده کنند

 

به گزارش اگروفودنیوز، متن نامه ی مدیرعامل گروه صنعتی پارس مینو به رئیس سازمان غذا و دارو به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر اصغری

معاون محترم وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو

با سلام و احترام؛

اخیراً خبری به نقل از جناب آقای دکتر جهان پور سخنگوی محترم آن معاونت، مبنی بر تخلف دو برند مطرح تولید کننده پفک منتشر شد که در فضای مجازی و در بین کاربران شبکه های اجتماعی در حال انتشار است، لذا با توجه به اینکه کلمه پفک یک نام و نشان تجاری است که به شماره ۳۸۵۱۲ در تاریخ ۱۳۵۱/۰۴/۰۲ به نام شرکت صنعتی پارس مینو ثبت شده است، دستور فرمایید در اطلاعیه ای رسمی از سوی آن معاونت کلمه پفک اصلاح و به جای آن ” تخلف دو برند مطرح فرآورده های حجیم شده بر پایه غلات” جایگزین شود.

بی شک این از افتخارات یک شرکت تولیدی است که نام یکی از محصولاتش آن چنان پرآوازه شده است که بیس و پایه یک صنعت تلقی می شود.

بسیار خرسندیم که نام پفک نمکی مینو، آن چنان همه گیر شده است که سخنگوی محترم آن سازمان نیز آن را به اشتباه به جای عنوان صنعتی فرآورده های حجیم شده بر پایه غلات بر زبان می آورد، اما از آنجایی که خبر درج شده از سوی سخنگوی محترم آن سازمان موجب تشویش اذهان برخی از مصرف کنندگان شده است. تقاضامندیم دستور فرمایید بنا به حسن نظر آن جناب، نسبت به اصلاح این موضوع و جایگزینی واژه “فرآورده های حجیم شده بر پایه غلات” به جای پفک اقدام عاجل و سریع به عمل آید. چرا که این شرکت به هیچ عنوان از مسیر استاندارد های قانونی عدول نکرده و همواره از مواد اولیه استاندارد و با کیفیت برای تولید برند پفک نمکی خود استفاده کرده است.

گفتنی است شرکت صنعتی پارس مینو در تاریخ ۱۳۳۸/۰۸/۲۷ تحت شماره ۶۹۸۰ به صورت شرکت سهامی در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسیده و در تاریخ ۱۳۳۸/۱۰/۱۰ افتتاح شده است.

تولید محصول با برند پفک نمکی مینو در سال ۱۳۵۲ در شرکت پارس مینو آغاز گردید که این محصول یک فرآورده حجیم شده بر پایه غلات بوده و تمامی فکتورهای آن مطابق با استاندارد ملی شماره ۲۸۸۰ می باشد.

محصول پفک نمکی مینو شامل ۶۲ تا ۶۵ درصد بلغور ذرت بوده که با نیروی بی ضرر مکانیکی اکسترودرها شکوفا شده و سپس بر روی آن ۳۵ تا ۳۸ درصد لعاب که شامل روغن، پودر پنیر رنگی، شیر خشک و نمک می باشد، در دمای تقریبی ۴۵ درجه پاشش می گردد.

گفتنی است از بین اکثریت محصولات رقبای موجود در بازار، تنها فرآورده ای که از کلیه جهات ( میزان نمک، رنگ مصنوعی سانست یلو و …) مطابق با استاندارد ملی ۲۸۸۰ تولید می شود، پفک نمکی مینو می باشد.

 

با سپاس و امتنان

وحید هوشنگ نژاد

مدیرعامل

 

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *