اهم اخبار

افتتاح هتل برای زنبورها!

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

یک خانواده کشاورز در کرواسی با افتتاح یک هتل زنبورعسل، کندوهای زنبورعسل مولد را برای فروش به مشتریانی که دوست دارند زنبور نگهداری کنند اما زمان یا فضای مناسب ندارند، عرضه می کنند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، رویترز به نقل از دوماگوج بالجا، کشاورز کروات نوشت: این اقدام در واکنش به کنجکاوی رو به رشد خریداران عسل درباره نحوه تولید آن در شرایطی که زنبورداری از افت جهانی جمعیت زنبورها آسیب دیده است، انجام می گیرد.

این خانواده کشاورز که از شهر گرسنیکا واقع در شمال شرقی کرواسی هستند، به افرادی که مایلند عسل طبیعی خودشان را داشته باشند یک قرارداد سه ساله به ارزش حدود ۳۹۱ دلار عرضه می کنند.

به گفته این کشاورز، خریداران می توانند یک کندوی زنبورعسل را از این خانواده کشاورز خریداری کنند و آنها این کندو را در مدت سه سال برای آنها نگهداری می کنند و نیمی از عسل آن را برای خودشان برمی دارند. در شرایط خوب یک کندو می تواند حدود ۳۰ کیلوگرم عسل در سال تولید کند.

در حال حاضر ۲۵ مشتری زنبور در این مزرعه دارند. بیشتر این مشتریان از شهرهای کرواسی هستند اما بعضی از آنها مانند یک خلبان از دوبی و یک مربی فوتبال از جده از مناطق دورتری می آیند.

مالکان این کندوها می توانند پس از سه سال کندوهای خود را به جای دیگری ببرند با این حال ممکن است یافتن مکان دیگر برای آنها راحت نباشد.

بر اساس گزارش رویترز، زنبورها که برای رشد گیاهان مفید هستند، به دلیل فعالیت انسانی از جمله استفاده از آفت کشها و کودها و همچنین تغییرات اقلیمی به خطر افتاده اند.

سرویس خبری: بین الملل

منبع: رویترز

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *