دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام وطیور ایران: افزایش ۲ تا ۵ درصدی هزینه تامین کالای اساسی

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام وطیور ایران از افزایش ۲ تا ۵ درصدی هزینه تامین کالای اساسی بدلیل انحصارطلبی بانک‌ها خبر داد.

به گزارش صنعت غذا و کشاورزی به نقل از صدا و سیما عباس حاجی زاده با اعلام این مطلب اظهار کرد:بانک‌های عامل با ایجاد مانع در مسیر استفاده از ظرفیت صرافی‌های مجاز برای جابجایی ارز منجر به افزایش ۲ تا ۵ درصدی هزینه‌های تامین مواد اولیه می‌شوند.

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام وطیور ایران گفت: در حال حاضر بسیاری از صرافی‌های مجاز و مورد تایید بانک مرکزی امکان جابجایی منابع ارزی با هزینه و زمان کمتر برای تجار و تامین کنندگان کالا‌های اساسی را دارند.

وی افزود: متاسفانه بانک‌های عامل با ایجاد انحصار امکان چنین فعالیتی را به صرافی‌های مجاز نمی‌دهند و باید تمامی جابجایی‌های ارز با پرداخت ۲ تا ۵ درصد هزینه بیشتر و صرف زمان زیادتر از طریق صرافی بانک‌ها انجام شود.

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران ادامه داد: انحصارطلبی بانک‌های عامل برای جابجایی ارز از طریق صرافی‌های بانکی موجب شده تا هزینه‌های تامین مواد اولیه و کالا‌های اساسی افزایش پیدا کند.
حاجی زاده با بیان اینکه عملکرد بانک‌ها برخلاف مصوبه و ابلاغیه دفتر نظارت و مقررات ارزی بانک مرکزی است، از بانک مرکزی درخواست کرد تا نسبت به اجرایی شدن مصوبات خود در این حوزه و جلوگیری از سود جویی کاسبان تحریم وظایف قانونی و نظارت بر عملکرد بانک‌ها را تشدید کند.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *