اهم اخبار

امنیت غذایی در اتصال با فناوری‌های زیستی به توسعه صادرات منجر می‌شود

بدون دیدگاه

دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان سلامت معاونت علمی ریاست جمهوری با بیان این که امنیت غذایی در اتصال با فناوری‌های زیستی به توسعه صادرات منجر می‌شود، یادآور شد: ایجاد بازار صادراتی برای فناوران حوزه تامین امنیت غذایی نیازمند تامین زیرساخت‌ها و پیش‌زمینه‌های لازم است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، مصطفی قانعی با بیان این که ورود زیست‌فناوران به حوزه ایمنی غذایی نقش اثرگذاری در توسعه اقتصاد، تولید و اشتغال دارد، اظهار کرد: اگر ترکیب اقتصاد، تولید و اشتغال را هدف گرفته‌ایم، یکی از بهترین فرصت‌ها ورود به حوزه تامین امنیت غذایی و استفاده از فناوری‌های زیستی در این حوزه است.

دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان سلامت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، افزود: اگر به شکل درست و منطقی به این حوزه وارد شویم، بیشترین تاثیر بر روی صادرات و واردات محصولات کشاورزی را تجربه خواهیم کرد. البته ایجاد بازار صادراتی برای فناوران این حوزه نیازمند تامین زیرساخت‌ها و پیش‌زمینه‌های لازم است.

در شرایط دشواری که در بازارهای جهانی در اثر کاهش عرضه و افزایش قیمت محصولات استراتژیک کشاورزی پیش آمده است؛ همه کشورها با سیاست‌گذاری‌های مدیریتی به دنبال بومی‌سازی محصولات و تامین نیازهای خود در حوزه تامین امنیت غذایی هستند. امنیتی که با به‌کارگیری راهکارهای علمی و فناورانه محقق می‌شود و در کنار آن با ایجاد بازارهای رقابتی می‌توان به تامین نیازهای بومی و صادرات محصولات باکیفیت تولید شده نیز دست یافت.

سرویس خبری: صنعت غذا

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *