اهم اخبار

امکان افزایش قیمت لبنیات وجود ندارد/ مردم واکنش منفی نشان می‌دهند

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

[heading]عضو هیأت مدیره انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه هنوز هیچ تصمیمی در حوزه قیمت شیرخام و لبنیات اخذ نشده است، گفت: ما نمی‌توانیم قیمت‌ها را بالا ببریم، چراکه مردم به این موضوع واکنش منفی نشان خواهند داد.[/heading]

 

محمد فربد در گفتگو با مهر با بیان اینکه در جلسه بین دامداران و صنایع لبنی قرار شد ما پیشنهاد دامداران را که خرید شیرخام به قیمت  ۱۳۵۰ تومان بود، به صنعت لبنیات منتقل کنیم، اظهارداشت: ما با دعوتی که از صاحبان صنعت می‌کنیم، این مساله را به آنان منتقل و بررسی می‌کنیم و نتیجه آن را اعلام خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: قرار است این جلسه احتمالا در اوایل ماه مهرماه برگزار شود.

فربد با اشاره به اینکه در جلسه با دامداران هیچ تصیم گیری انجام نشد، گفت: صنایع همواره اعلام کرده و بازهم تاکید می کنیم که علاقه‌مند هستیم به دامداران کمک کنیم، چراکه ما حلقه‌های یک زنجیر و به یکدیگر وابسته هستیم.

عضو هیأت مدیره انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه انجمن‌های صنفی نمی‌توانند قیمت مواد اولیه را بالا ببرند و این امر جزو وظایف آنان نیست، افزود: این موضوع در حوزه اختیارات شرکت‌های تولیدی است و آنان باید بپذیرند قیمتی را بخصوص در حوزه مواد اولیه تغییر دهند.

فربد اضافه کرد: بنابراین انجمن صنایع لبنی مجاز به تصمیم گیری در این خصوص نیست و اگر قرار است اتفاقی رخ دهد باید توسط خود صنعت‌گران انجام شود.

به گفته وی، بالا بردن قیمت محصول هم که یک پروسه خاص دولتی دارد و از حوزه اختیارات شرکت‌ها نیز خارج است.

فربد، پیشنهاد دامداران در جلسه مذکور را مورد اشاره قرار داد و گفـت: دامداران گفتند اگر شما شیرخام را گران‌تر بخرید، دولت هم اجازه افزایش قیمت خواهد داد.

عضو هیأت مدیره انجمن صنایع لبنی تصریح کرد: افزایش قیمت‌ها در حوزه محصولات لبنی به نفع این صنعت نیست، چراکه ما در شرایط خاص زمانی قرار داریم و نمی‌توانیم قیمت‌ها را بالا ببریم، ضمن اینکه مردم به این موضوع واکنش منفی نشان خواهند داد.

فربد با تاکید بر اینکه قصد صنایع کمک به دامدار است اما ما مسئولیت قانونی در این زمینه نداریم، ادامه داد: مسئولیت قانونی دفاع از صنعت دامداری به عهده دولت است. در عین حال، صنایع از گرفتاری‌های دولت و اینکه بودجه کافی برای پشتیبانی از صنعت دامداری پیش‌بینی نکرده و در اختیار ندارد، آگاه است.

عضو هیأت مدیره انجمن صنایع لبنی در پاسخ به این پرسش که بهترین راه حل برای این موضوع چیست؟ گفت: بهترین راه این است که ما با یکدیگر تعامل کنیم، همیشه تولید وتجارت سود ندارد و باید بپذیریم گاهی زیان می کنیم.

وی با اشاره به اینکه دامداران باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند، اضافه کرد: تردیدی در این نیست که همه علاقمند به یاری دامداران هستند.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *