اهم اخبار

انتصاب سرپرست جدید گمرک سرخس بعد از جنجال پودر شدن گوشتهای رسوبی

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

رئیس کل گمرک ایران در حکمی سرپرست جدید گمرک سرخس را منصوب کرد. چندی قبل ماجرای رسوب ۷ ساله محموله ۳۲۰ تنی گوشت در این گمرک جنجال ساز شده بود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از تسنیم، مهدی میر اشرفی در حکمی خطاب  به  سعید نادری نوشت، نظر به تجربیات و شایستگی جنابعالی به موجب این حکم با حفظ پست سازمانی، سرپرستی گمرک سرخس به مدت ۴ ماه به شما محول می گردد. امید است با اتکال به خداوند منان در انجام وظایف محوله موفق و موید باشید.

گمرک ایران اخیرا اعلام کرده بود، بعد از سالها اما و اگر در رابطه با تعیین تکلیف ۳۲۰ تن گوشت مانده در گمرک، طی پیگیری های صورت گرفته تا کنون ۴۰ تن از آن به سازمان اموال تملیکی تحویل شده تا در نهایت به صورت پودر برای مصرف غیرانسانی مورد استفاده قرار گیرد.

لازم به ذکر است، معاون فنی گمرک ایران  گفته بود، اول اسفند ۹۲  یک محموله  گوشت‌  وارد منطقه ویژه اقتصادی سرخس شد؛ عمر و ماندگاری این محموله هنگام ترخیص حداکثر ۶ ماه است. ۱۳ مرداد ۹۳ گمرک برای کالا اظهار نامه متروکه تشکیل می‌دهد و به سازمان فروش اموال تملیکی ارسال می‌کند. ۳ شهریور ۹۳ طبق نامه‌ دادستانی سرخس اعلام شده بود که صاحب کالا باید کالا را به خارج از کشور مرجوع کند.هیچگونه کالایی تحت عنوان اظهارنامه واردات قطعی به گمرک اظهار نشده است و در خصوص بحث متروکه شدن کالا در آبان ماه سال ۹۳ به سازمان اموال تملیکی داده شده بود و اصلا کالا شرایط اظهار به گمرک را باتوجه به اظهار نظر دامپزشکی در ارتباط با عمر محموله نداشته است.

گفتنی است، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اردیبهشت ماه امسال با کلیات لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری- صنعتی سرخس- دوغارون و مازندران موافقت کرده بودند.

بر اساس این گزارش، حدود سه ماه قبل رحیم زاده مدیر کل پیشین گمرک سرخس، به عنوان مدیر کل گمرک بیرجند منصوب شد. در این مدت به صورت مشخص سرپرست این گمرک معرفی نشد تا اینکه امروز رییس کل گمرک، نادری به سمت سرپرست این گمرک منصوب کرد.

سرویس خبری: مجلس و دولت

منبع: تسنیم

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *