اهم اخبار

اندونزی صادرات روغن پالم را از سر می‌گیرد

بدون دیدگاه

غول تولیدکننده روغن پالم در جهان، صادرات روغن پالم را از سر می‌گیرد اما بلاتکلیفی سیاست‌ها همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از ایسنا، اندونزی قرار است صادرات روغن پالم را پس از بیش از سه هفته ممنوعیت از روز دوشنبه از سر بگیرد اما بازرگانان و شرکت‌های صنعتی منتظر جزئیات قوانین همراه برای تضمین عرضه داخلی روغن خوراکی برای کنترل قیمت‌های روغن پخت‌وپز بودند.

این کشور آسیای جنوب‌شرقی، بزرگ‌ترین تولید کننده روغن پالم در جهان، صادرات روغن پالم را از ۲۸ آوریل متوقف کرد تا بتواند قیمت‌های محلی روغن پخت‌وپز را کاهش دهد.

جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی از لغو ممنوعیت صادرات روغن پالم خام و برخی محصولات مشتق‌شده در هفته گذشته خبر داد و ابراز اطمینان کرد که قیمت روغن پخت‌وپز فله به سمت سطح هدف ۱۴ هزار روپیه (۰.۹۵۴۶ دلار) در هر لیتر پیش می‌رود، حتی اگر در حال حاضر در برخی مناطق بالاتر باشد.

روغن پالم یک سوم بازار روغن نباتی جهان را تشکیل می‌دهد و اندونزی حدود ۶۰ درصد عرضه را به خود اختصاص داده است.

اندونزی برای اطمینان از امنیت عرضه گفت که به اصطلاح سیاست تعهدات بازار داخلی (DMO) را اعمال خواهد کرد که به موجب آن تولیدکنندگان موظف هستند بخشی از محصولات خود را در سطح محلی با قیمت مشخصی بفروشند.

ایرلانگا هارتارتو، وزیر اقتصاد گفت: اندونزی قصد دارد ۱۰ میلیون تن روغن پخت‌وپز را تحت قوانین DMO حفظ کند و افزود که اجرای آنها توسط وزارت تجارت تنظیم می‌شود. معامله گران منتظر بودند تا جزئیات مربوط به DMO و قوانین دیگر به اطلاع عموم برسد.

هفته گذشته، کشاورزان سراسر اندونزی تجمعاتی را در اعتراض به کاهش ۷۰ درصدی قیمت میوه پالم برگزار کردند زیرا پالایشگاه‌ها از پذیرش عرضه خودداری کردند زیرا انبار روغن پالم پر شده بود.

سرویس خبری: بین الملل

منبع: ایسنا

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *