اهم اخبار

ایران به کانونی برای حمل‌و‌نقل غلات صادراتی روسیه تبدیل می‌شود

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

قرار است یک قطب حمل‌و‌نقل برای صادرات غلات روسیه در ایران ایجاد شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، از کشتیرانی جمهوری اسلامی، به نقل از «لئونید اسلوتسکی»، رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه، این کانون در بندر عباس یا بندر امام خمینی (ره)‌ ایجاد خواهد شد.

«لئونید اسلوتسکی» در ملاقاتی که با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران داشت، مسائل مربوط به کنوانسیون وضعیت حقوقی دریای خزر و تعدادی از پروژه های زیربنایی را مورد بحث و بررسی قرار داد.

 اولویت اول به کریدور حمل‌و‌نقل بین‌المللی شمال – جنوب اختصاص دارد که قرار است در نزدیک‌ترین زمان ممکن به جایگزین واقعی کانال سوئز و دریای سیاه تبدیل شود.

 ایران و روسیه همچنین در حوزه انرژی اتمی، اکتشاف و تولید نفت و گاز در قلمرو ایران، ترانزیت کالا از طریق دریای خزر و همچنین برقی کردن راه آهن گرمسار – اینچه برون توسط شرکت های روسی همکاری می‌کنند.

«لئونید اسلوتسکی» گفت: طرفین برای مشارکت کشورهای ثالث در کنسرسیوم آماده هستند اما فرض می‌کنند که روسیه و ایران کانون صادرات غلات روسیه را با هم ایجاد خواهند کرد.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در سخنرانی سالانه خود در مجمع فدرال گفت که روسیه صادرات غلات خود را در سال ۲۰۲۳ میلادی به ۵۵ تا ۶۰ میلیون تُن خواهد رساند.

 روسیه در نیمه اول فصل کشاورزی ۲۲.۷ میلیون تُن گندم صادر کرد که ۲۰۰ هزار تُن بیشتر از سال گذشته بود.

سرویس خبری: کشاورزی

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *