اهم اخبار

ایران علاقه‌مند به همکاری با یونیدو است

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در سیاست های مصوب ایران بر توسعه صنایع خلاق و دانش بنیان و ارتقای محصولات و خدمات ایرانی برای عرضه در بازار بین‌المللی تأکید شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی نژاد امروز چهارشنبه در نوزدهمین اجلاس عمومی سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) که به میزبانی اتریش به صورت مجازی و با موضوع اقتصاد خلاق برای توسعه پایدار ۲۰۲۱ برگزار شد، افزود: به باور ما توجه و راه اندازی صنایع خلاق رهیافتی مؤثر برای برون رفت کشورهای در حال توسعه از مشکلات موجود نظیر فقر و بیکاری و در مقابل، راهکاری موثر برای ایجاد اشتغال مولد و شایسته برای همه و بهبود کیفیت زندگی افراد به ویژه در مناطق روستایی و کم برخوردار است.

وی اظهار داشت: دولت ایران با توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در تمام شهرها و روستاهای بالای ۲۰ خانوار، محیط مناسبی برای توانمندسازی به منظور توسعه اقتصاد خلاق و فناوری‌های دیجیتال ایجاد کرده است.

ساداتی نژاد با بیان این که در وزارت جهاد کشاورزی با کمک وزارت تعاون، کار رفاه اجتماعی از چند سال قبل و در قالب همکاری مشترک با یونیدو، توسعه صنعت زنبورداری پیگیری می شود، اعلام کرد: این پروژه را در چارچوب اقتصاد خلاق به سرانجام رسانده ایم.

وی ادامه داد: در این پروژه از طریق آموزش و توانمندسازی زنبورداران در اقصی نقاط کشور و آشنایی آنان با فناوری‌های نوین تولید و شبکه‌سازی بین فعالان در طول زنجیره ارزش، محصولات جدید و با ارزش افزوده بالا تولید شده است.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که ارزش تولیدات صنعت زنبورداری ایران از طریق فعالیت‌های تحقیق و توسعه خلاقانه تا ۱۰۰ برابر افزایش یافته است، تصریح کرد: از طریق ایجاد و معرفی برندهای ملی، طراحی بسته‌بندی‌های مشتری پسند، عرضه محصولات جدید و تکمیل زنجیره ارزش محصولات صنعت زنبورداری، درآمد زنبورداران از جمله فعالان زن در این حوزه که اغلب در مناطق روستایی و کم درآمد ساکن هستند، افزایش قابل توجهی یافته و در برخی از جشنواره های مهم بین‌المللی نیز محصولات تولید ایران موفق به کسب مدال طلا شده‌اند.

وی اضافه کرد: در کسب موفقیت این پروژه نباید از نقش بی بدیل خانه‌های سنتی و خلاقانه شهرهای کرمانشاه و سنندج غافل ماند.

ساداتی نژاد ضمن ابراز علاقه مندی جمهوری اسلامی ایران به توسعه و تداوم همکاری با یونیدو در راستای ارتقای زنجیره ارزش صنعت زنبورداری، گفت: ما به ویژه از ارتقای فناوری‌های نوین دیجیتال برای توسعه محصولات سالم و ارگانیک و توسعه بیش از پیش تحقیق و توسعه خلاق و برندینگ این صنعت حمایت خواهیم کرد.

بر پایه این گزارش، اجلاس عمومی سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) هر دوسال یک بار با موضوعات مختلف بر گزار می شود.

سرویس خبری: کشاورزی

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *