اهم اخبار

با دستور وزیر جهاد کشاورزی؛ آغاز عملیات اجرایی شهرک گلخانه ای ۱۰۰ هکتار در خراسان شمالی

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

عملیات اجرایی شهرک گلخانه ای ۱۰۰ هکتاری دوین در خراسان شمالی آغاز شد.

به گزارش صنعت غذا و کشاورزی (اگروفودنیوز)، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، عملیات اجرایی یکی از بزرگترین شهرک‌های گلخانه‌ای کشور به مساحت ۱۰۰ هکتار در شهرستان شیروان استان خراسان شمالی به صورت ویدئو کنفرانس توسط وزیر جهاد آغاز شد.

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در مراسم آغاز عملیات اجرایی بزرگترین گلخانه کشور در شهرستان شیروان استان خراسان شمالی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: در زمینه توسعه گلخانه‌ها در سال ۹۸ رشد خوبی را در این استان داشتیم و امیدواریم در سال ۹۹ هم شاهد افتتاح این شهرک بزرگ باشیم.

وی افزود: توسعه کشت‌های گلخانه‌ای از اهداف و اولویت‌های دولت تدبیر و امید است به طوری که وسعت گلخانه‌های کشور از حدود ۸۸۰۰ هکتار در سال ۹۲ به حدود ۱۸ هزار هکتار در حال حاضر رسیده و حرکت عظیمی در جهت مدیریت آب، اشتغالزایی، صادرات و تولید خارج از فصل انجام شده است.

خاوازی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی تسهیلاتی با کارمزد ۹ درصد در مناطق برخوردار و ۷ درصد در مناطق غیربرخوردار را برای فعالین در عرصه گلخانه در نظر گرفته است.

وزیر جهاد کشاورزی با درخواست از مؤسسه مالی و اعتباری ملل برای کمک به فعال شدن شهرک گلخانه‌ای در شیروان، خاطر نشان کرد: از مؤسسه ملل می‌خواهیم با دید باز این شهرک را در شیروان افتتاح و تمام مسائل مرتبط با الگوی کشت را رعایت کند و به بحث زنجیره تولید، اشتغال‌زایی و صادرات توجه ویژه داشته باشد.

سرویس خبری: کشاورزی

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *