اهم اخبار

برداشت بیش از ۵ کیلوگرم زعفران در هکتار در دزپارت/ برداشت تا پایان آذر ادامه دارد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مدیر جهاد کشاورزی دزپارت از برداشت زعفران در این شهرستان خبر داد و گفت: از هر هکتار ۵ تا ۶ کیلوگرم زعفران برداشت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از ایسنا؛ سید علیداد حسینی با اشاره به برداشت زعفران از مزارع شهرستان دزپارت اظهار کرد: برداشت زعفران از نیمه دوم آبان ماه در شهرستان آغاز شده و تا اواخر آذرماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: امسال سطح زیر کشت زعفران در شهرستان ۱۷.۷ هکتار است و به صورت میانگین ۵ تا ۶ کیلوگرم زعفران در هر هکتار توسط کشاورزان برداشت می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دزپارت گفت: کشت زعفران از سال ۸۹ به بعد در شهرستان توسط کشاورزان انجام می‌شود و سطح زیر کشت محصول طی این سال‌ها روند رو به رشدی داشته اما می‌توان با حمایت‌های بیشتر شاهد افزایش سطح زیر کشت این محصول در دزپارت بود.

حسینی ادامه داد: همه سطح مزارع زعفران در دزپارت به صورت دستی برداشت می‌شود و با توجه به شرایط مزارع حدود یک ماه زمان می‌برد تا همه محصول تولید شده برداشت شود.

وی افزود: انتظار داریم تا دولت حمایت‌های بیشتری از بحث کشت زعفران در شهرستان داشته باشد تا شاهد افزایش سطح زیر کشت این محصول و همچنین میزان تولید و اشتغالزایی در این زمینه باشیم.

سرویس خبری: استان ها

منبع: ایسنا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *