اهم اخبار

بررسی افزایش نرخ خرید تضمینی گندم در دولت

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

اگر چه هنوز تصمیمی در خصوص افزایش قیمت خرید تضمینی گندم گرفته نشده است اما امید است تا دولت در این خصوص تصمیم به افزایش بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از تسنیم؛ قاسم پیشه ور، رئیس نظام صنفی کشاورزی در خصوص تعیین تکلیف نرخ خرید تضمینی گندم برای سال آتی گفت: با عنایت به افزایش هزینه های سم و کود و برداشت، کشاورزان انتظار دارند که با توجه به اهمیت گندم به عنوان یک کالای اساسی، افزایش قیمت اتفاق بیفتد.

همچنین با توجه به افزایش هزینه هایی که از زمان کاشت تا برداشت گندم رخ داده است، نگرانی ما این است که اگر این افزایش قیمت رخ ندهد، برخی از کشاورزان ما، گندم سبز خودشان را خوراک دام کنند.

وی افزود: ما پیشنهاد کردیم که در این برهه که اکثر واسطه های تولیدی گندم، با افزایش قیمت روبرو بوده اند، قیمت خرید گندم نیز افزایش پیدا کند. بنابراین انتظار ما این است که در جلسه ی قیمت گذاری که به زودی تشکیل می شود، افزایش قیمت گندم رخ بدهد، تا کشاورزانی که برداشت گندم کردند بلافاصله به دولت تحویل دهند. چرا که در سنوات قبل عمدتا گندمی که به دولت تحویل می دادند، شاهد بودیم پول آن را دیر از دولت تحویل میگرفتند. بنابراین مصوبه ای در حال تدوین است که که دولت ظرف ۲۴ ساعت این موضوع را تسویه حساب کند.

رئیس نظام صنفی کشاورزی گفت: هنوز در خصوص قیمت خرید تضمینی تصمیمی گرفته نشده است اما به زودی در کمیسیون در این خصوص تصمیم گیری می شود. همچنین امیدواریم که قیمت خرید تضمینی گندم افزایش پیدا کند و زودتر ابلاغ شود تا کشاورزان نیز از سردرگمی خارج شوند.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: تسنیم

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *