اهم اخبار

برلین میزبان کنفرانس امنیت‌غذایی می‌شود

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

سخنگوی دولت آلمان روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) گفت که این کشور میزبان نشستی در مورد بحران آتی جهانی غذایی ناشی از جنگ در اوکراین با آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات‌متحده در میان شرکت‌کنندگان خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این سخنگو در یک کنفرانس مطبوعاتی در برلین گفت که گردهمایی روز جمعه تحت عنوان «اتحاد برای امنیت‌غذایی جهانی» به کمبودهای احتمالی ناشی از جنگ خواهد پرداخت. او گفت: «دولت به ویژه در دوران ریاست‌ خود بر G۷ متعهد به یافتن پاسخ‌های مشترک برای بحران گرسنگی در جهان است که ناشی از جنگ تهاجمی روسیه علیه اوکراین است.

آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان در توییتی اعلام کرد که این کنفرانس با هدف پایداری منابع غذایی در سراسر جهان» برگزار می‌شود.

غرب از مسکو خواسته است که محاصره بنادر دریای سیاه اوکراین را متوقف کند تا به دلیل نگرانی از افزایش قحطی در مناطق آسیب پذیر، اجازه داده شود که ذخایر عظیم غلات به بازارهای جهانی منتقل شوند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، مسکو مسئولیت بحران غذایی را رد کرده و تحریم‌های غرب را به دلیل اختلال در تحویل که قیمت غلات را بالا برده و ترس از قحطی در مناطق آسیب‌پذیر را تشدید کرده است، مقصر می‌داند.

سرویس خبری: بین‌الملل

منبع: خبرگزاری فرانسه

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *