اهم اخبار

بزرگترین کارخانه اسیدسیتریک خاورمیانه در جوین به بهره برداری می‌رسد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: بزرگترین کارخانه اسیدسیتریک خاورمیانه در جوین به بهره برداری می‌رسد.

رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سبزوار اظهار داشت: این کارخانه به عنوان بزرگترین کارخانه اسید سیتریک در ایران و خاورمیانه شناخته می‌شود.

وی افزود: با راه‌اندازی این کارخانه برای  بیش از ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و دو برابر این تعداد به صورت غیرمستقیم اشتغال در منطقه سبزوار و جوین ایجاد می‌شود.

سبحانی‌فر با بیان اینکه برای راه‌اندازی این کارخانه اعتباری بالغ بر ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است تصریح کرد: ۴۸ میلیارد تومان از این اعتبار به عنوان تسهیلات سرمایه در گردش در اختیار این کارخانه گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه روند اجرای این پروژه ملی در سال ۷۸ آغاز شده است خاطرنشان کرد: این پروژه با محوریت شرکت کشت و صنعت جوین بود ساخته شده که متاسفانه در برهه‌هایی از زمان با رکود مواجه شده بود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه پیگیری زیادی برای تکمیل و راه اندازی این پروژه صورت گرفته است عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین مزیت‌های راه‌اندازی این پروژه موضوع صادرات محصول این کارخانه به خارج از کشور ارزآوری آن است.

وی با بیان اینکه با راه‌اندازی این پروژه نیازهای داخلی کشور نیز تامین می‌شود گفت: اسید سیتریک در صنایع غذایی کاربرد دارد و متاسفانه در دوران تحریم این بخش نیز با تحریم مواجه شد که با راه‌اندازی این کارخانه ما به سمت خودکفایی و شکست دیوار تحریم‌ها می‌رویم.

.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *