اهم اخبار

بیست و هشتمین کنگره علوم و صنایع غذایی ایران در گروه صنعتی پژوهشی زر آغاز به کار کرد/برای اولین بار در تاریخ برگزاری کنگره ها، کنگره علوم و صنایع غذایی ایران در یک شرکت صنعتی افتتاح شد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

بیست و هشتمین کنگره علوم و صنایع غذایی ایران با حضور دانشگاهیان،صنعتگران و متخصصین صنایع غذایی کشور به صورت حضوری ومجازی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، در آئین افتتاحیه این کنگره دکتر مهدی امینی، دبیر کنگره و عضو هیئت مدیره گروه صنعتی و پژوهشی زر، دکتر محمد حسین عزیزی، رئیس هیئت مدیره انجمن علوم و صنایع غذایی ایران و رئیس ستاد کنگره و همچنین دکتر زهرا عبداللهی، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت به ایراد سخنرانی پرداختند.

مهدی امینی

دکتر مهدی امینی دبیر بیست و هشتمین کنگره ملی علوم و صنایع غذایی ایران و عضو هیئت مدیره گروه صنعتی و پژوهشی زر در آئین افتتاحیه این مراسم به ویژگی خاص و ممتاز این رویداد نسبت به کنگره های قبل پرداخت و گفت: مشارکت گروه صنعتی و پژوهشی زر و انجمن علوم و صنایع غذایی ایران در برگزاری این کنگره باعث شد تبادل خوبی بین صنعتگران و دانشگاهیان اتفاق بیافتد.

در ادامه دکتر محمدحسین عزیزی، رئیس هیئت مدیره انجمن علوم و صنایع غذایی ایران و رئیس ستاد کنگره  با اشاره به شرایط خاص و پاندمیک کرونا گفت: کنگره امسال در دو بخش حضوری و مجازی برگزار گردیده است که متخصصان  بتوانند از همه ظرفیت ها موجود استفاده کرد و از کنگره بهره ببرند.

دکتر زهرا عبدالهی نیز به برنامه های اداره تغذیه وزارت بهداشت و همکاری با صنایع غذایی در بهبود کیفیت محصولات غذایی اشاره کرد و گفت: این اداره کل درصدد است تا با همکاری صنایع غذایی کشور بتواند نسبت به اصلاح  ذائقه جامعه و کم کردن نمک، قند و چربی در محصولات غذایی اقدام کند.

گفتنی است بیست و هشتمین کنگره علوم و صنایع غذایی ایران در تاریخ چهارم و پنجم اسفند در شهرک صنعتی زرماکارون در حال برگزاری است.

سرویس خبری: صنعت غذا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *