بیش از ۶ میلیون کیلوگرم انواع فرآورده های خام دامی از البرز صادر شد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مدیرکل دامپزشکی استان البرز گفت: ۶ میلیون و ۶۶۸ هزار و ۴۴۴کیلوگرم انواع فرآورده های خام دامی این استان طی سال جاری به کشورهای همسایه و اروپایی با نظارت دامپزشکی صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از ایرنا؛ غلامرضا توکلی افزود: در این مدت ۲۷ هزار و ۴۱۰ کیلوگرم بره موم زنبور عسل، ۳۳۶ هزار کیلوگرم پای و پنجه مرغ، پنج میلیون و ۹۲۷ هزار و ۹۵۰ کیلوگرم تخم مرغ و ۱۹۳ کیلوگرم خاویار به کشورهای دیگر صادر شد.

وی اظهار داشت: همچنین ۶۹ هزار و ۳۸۱ کیلوگرم عسل، ۲۰ هزار کیلوگرم گوشت تازه مرغ، ۱۹۴ هزار کیلوگرم گوشت منجمد مرغ، یک هزار و ۴۶۰ کیلوگرم ماهی خوراکی تازه، ۷۲ هزار و ۷۴۰ کیلوگرم ماهی منجمد و ۱۶ هزار و ۷۸۰ کیلوگرم میگو از دیگر محصولات صادر شده البرز به دیگر کشورها طی ۹ ماهه سال جاری می باشد.

توکلی گفت: نظارت بر صادرات ۸۳ هزار و ۵۰۰ قطعه انواع آبزیان زینتی و ۳۴۱ هزار قطعه جوجه یک روزه گوشتی را از دیگر اقدامات دامپزشکی استان طی این مدت برشمرد.

مدیرکل دامپزشکی استان البرز گفت که با نظارت دامپزشکی بیش از ۲ هزار و۷۲۲ تخم مرغ در سه ماهه اول سال جاری به کشورهای همسایه به خصوص عراق صادر شده است.

وی یادآور شد: در ۹ ماهه سال گذشته یک هزار و ۵۸۸ تن تخم مرغ به کشور عراق، ۴۹ هزار و ۱۰۰ قطعه پولت تخمگذار  به کشور ارمنستان، ۲۲۴ هزار کیلوگرم پا و پنجه مرغ به کشور تایلند، ۴۰۰ هزار قطعه جوجه یک روزه گوشتی به کشور افغانستان و ۴۰ هزار قطعه آبزیان زینتی به کشور عراق صادر شد.

توکلی اظهار داشت:  همچنین  در این مدت ۱۴۱ کیلوگرم خاویار به هنگ کنگ و کشورهای فرانسه، نیوزیلند، استرالیا، روسیه و انگلیس، ۱۲ هزار و ۵۰۲ کیلوگرم عسل به کشورهای عراق و سنگاپور، ۷۱ هزار و ۲۳۸ کنسرو ماهی به کشور روسیه و ۷۹۱ کیلوگرم ماهی خوراکی تازه به کشورهای قطر و امارات صادر شد.

در این مدت  ۱۹ هزار و ۲۷۴ کیلوگرم ماهی منجمد و ۱۷ هزار کیلوگرم میگو به کشور روسیه صادر شد.

کار نظارت بر صادرات و واردات محصولات در حوزه دامی بر عهده اداره قرنطینه و امنیت زیستی دامپزشکی است.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: ایرنا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *